Pytanie:
Jak mogę zasygnalizować pomoc na pustyni?
studiohack
2012-01-25 17:52:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na jakie różne sposoby mogę zasygnalizować pomoc na pustyni?

Szukam metod, które można zastosować we wszystkich porach roku, szczególnie w górach, z lasami lub łąkami na płaskowyżach &.

To ważna informacja, ale jest ona również bardzo dobrze ujęta w wielu innych źródłach. Aby bardziej pasował do SE, proponuję zawęzić. Na przykład „Kiedy [aktywność] przez [długość czasu] w [lokalizacja] w [sezon]”, jak mogę zasygnalizować pomoc? ”
@JayBazuzi Nie zgadzam się z tym, że dodanie aktywności, czasu i lokalizacji naprawdę zmieni odpowiedź. Jedynym czynnikiem, który naprawdę może być pomocny, jest sezon ...
To pytanie wymaga odpowiedzi wysokiej jakości. Powinien pozostać otwarty.
Sześć odpowiedzi:
#1
+25
RoflcoptrException
2012-01-25 18:10:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To zależy trochę od tego, gdzie chcesz zasygnalizować alarm. Ale myślę, że mówisz o odległych obszarach. Na tych obszarach poszukiwań najczęściej dokonują samoloty. Dlatego konieczne jest, abyś był widziany z góry iz daleka. Masz więc kilka możliwości w zależności od wyposażenia. Jest też artykuł w Wikipedii, który wyjaśnia alpejskie sygnały alarmowe.

 • Jasna odzież: Jest to szczególnie przydatne, jeśli przebywasz w otwartym terenie i nie masz innego sprzętu do sygnalizowania sytuacji awaryjnej. Ale przy jasnych ubraniach łatwiej jest Cię zlokalizować w porównaniu z czarno-białymi lub szarymi ubraniami. Więc powinieneś zwiększyć swoje szanse i założyć żółte, czerwone lub pomarańczowe ubrania.

 • Latarki: Możesz użyć latarki czołowej lub latarki, aby zasygnalizować to miejsce gdzie się znajdujesz. Możesz na przykład użyć alfabetu Morse'a do zasygnalizowania SOS (3 krótkie, 3 długie, 3 krótkie) lub międzynarodowego sygnału wzywania pomocy (6 mignięć w ciągu minuty, 1 minuta przerwy, 6 mignięć w ciągu minuty, ...).

 • Gwizdki: Tak samo, jak używasz latarki, możesz użyć gwizdka. Gwizdek to bardzo mały i lekki przedmiot, więc radzę zawsze zabrać go ze sobą, jeśli wybierasz się w poważną podróż. Dużą zaletą w porównaniu z latarką jest to, że dźwięk słychać w dzień lub w gęstej mgle, kiedy latarki nie można rozpoznać.

 • Ogień: Jeśli masz coś do rozpalenia, użyj tego do oznaczenia swojej lokalizacji. Jeśli to możliwe, zbuduj trójkąt ognia. To także międzynarodowy sygnał o niebezpieczeństwie.

 • Rakieta sygnałowa: bardzo przydatny sposób na pokazanie, że potrzebujesz pomocy. Dużą zaletą jest to, że rakiety sygnałowe mogą latać do 300 lub 400 metrów, dzięki czemu są dobrze widoczne. Eksplozja rakiety sygnałowej prowadzi również do łatwo rozpoznawalnego wzoru na radarze. Problem w tym, że rakiety sygnałowe nie są częścią standardowego wyposażenia, aw niektórych krajach nie jest łatwo je kupić.

 • Lustra lub inne błyszczące przedmioty: Podobnie jak latarki, możesz używać luster lub innych błyszczących przedmiotów do wysyłania błysków światła. Oczywiście działa to tylko w ciągu dnia.

krzyczeć! nigdy nie wiadomo, kto może być za rogiem - „gruchanie” może podróżować całkiem daleko (choć nie tak dobre jak gwizdek)
Uważaj na krzyki. Możesz zużywać dużo energii i odwodnić się, powtarzając krzyki.
Jeśli chodzi o gwizdanie, uważam, że międzynarodowy konsensus jest taki, że trzy krótkie uderzenia oznaczają sytuację awaryjną.
A jeśli masz ze sobą broń, wystrzelenie trzech strzałów jest standardowym sygnałem, a dźwięk może podróżować całe mile w odpowiednich warunkach.
@RoflcoptrException Nie zapomnij o Robinsonie Crusoe! Układanie rzeczy (kamieni itp.) Na plaży daje doskonały kontrast. Możesz „wysyłać” wiadomości typu „SOS” lub coś w tym rodzaju.
„aw niektórych krajach nie jest łatwo go kupić”. - To przykład państwa, które boi się ludzi używających rakiet sygnałowych jako broni przeciwko ich tyranii. „Kiedy ludzie boją się rządu, jest tyrania, kiedy państwo boi się wolności” - Benjamin Franklin
O lustrze / błyszczących przedmiotach. W Internecie znalazłem błyszczący „foliowy koc ratunkowy”, który zapewni ci ciepło i ochronę w nagłych wypadkach. Byłoby to idealne, ponieważ służy obu celom.
Dwie najbardziej efektywne opcje to PLB lub Satellite Messenger. Są one O wiele skuteczniejsze niż opcje omówione w tej odpowiedzi. Zbierz informacje i nie polegaj na tych radach - od tego może zależeć Twoje życie.
#2
+15
Tullochgorum
2016-02-24 07:33:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

JAKIE SĄ TWOJE OPCJE?

Masz trzy główne możliwości:

 1. Dedykowany PLB (Personal Locator Beacon)
 2. Posłaniec satelitarny z dodatkowymi urządzeniami ratunkowymi (DeLorme lub Spot)
 3. Konwencjonalne środki, takie jak gwizdek, światło stroboskopowe, lustro lub flara.

Dla każdego, kto nie -trywialna sytuacja, uważam, że PLB jest bez wątpienia najlepszą opcją, jeśli ratowanie jest Twoim najwyższym priorytetem.

WYJĄTKOWE KORZYŚCI Z PLB

PLB są dedykowane urządzenia ratownicze podłączane bezpośrednio do wojskowego satelitarnego systemu ratowniczego COSPAS / SARSAT - tego samego systemu, który byłby używany przez komercyjny samolot pasażerski lub statek.

Ten system został zaprojektowany specjalnie do ratownictwa, z globalnym zasięgiem, wysoką niezawodnością, szybką transmisją wiadomości do stacji bazowej i solidnymi procedurami reagowania.

Najnowsze urządzenia PLB przesyłają współrzędne GPS, które w większości warunków kierują ratowników na odległość mniejszą niż 60 metrów od Twojej lokalizacji. Urządzenie emituje również lokalny sygnał naprowadzający, który kieruje ratowników bezpośrednio do Ciebie przez te ostatnie kilka metrów. Z GPS PLB ratunek powinien zostać uruchomiony w ciągu 5 minut od aktywacji w Ameryce Północnej lub Europie. Sygnał satelitarny jest niezwykle silny i powinien z łatwością przebić się przez koronę drzew. Istnieją nawet historie o PLB pracujących dla ludzi pochowanych w gruzach po trzęsieniu ziemi. Po aktywacji PLB powinien kontynuować transmisję przez co najmniej 24 godziny, nawet w bardzo niskich temperaturach.

PLB to wysokiej jakości urządzenia, które muszą spełniać surowe międzynarodowe standardy. Używają niezawodnych baterii, które zachowują swoją moc przez około 7 lat ponieważ nie są używane, chyba że urządzenie jest aktywowane. Są dość kompaktowe i ważą około 5 uncji.

enter image description here

Jedyną wadą jest to, że PLB nie oferują wiadomości, więc nie możesz poinformować służb ratowniczych o swojej konkretnej sytuacji. Dlatego powinny być aktywowane tylko w sytuacjach awaryjnych naprawdę zagrażających życiu, gdy wszystkie inne opcje zostały wyczerpane, ponieważ wezwanie spowoduje reakcję ratunkową na pełną skalę.

Rejestrujesz swój PLB w wyznaczonym organie w swoim kraju aby ratownicy wiedzieli o Tobie, Twoich zwykłych czynnościach i wszelkich problemach zdrowotnych. Nie ma żadnych bieżących opłat.

OGRANICZENIA POSIADACZY SATELITARNYCH

Z kolei komunikatory satelitarne, takie jak Spot i DeLorme, zasadniczo służą do śledzenia i wysyłania wiadomości tekstowych z ratunkiem dodanym po namyśle.

Podłączają się do komercyjnych sieci satelitarnych Iridium lub Globalstar i korzystają z komercyjnego centrum ratunkowego. Te sieci satelitarne są znacznie mniej niezawodne - wystarczy przeczytać recenzje telefonów satelitarnych, aby zrozumieć problemy. A moc transmisji wynosi około jednej dziesiątej mocy dedykowanego PLB, więc generalnie nie będą działać, chyba że masz nieograniczony widok nieba. Ponieważ te urządzenia mają inne możliwości czerpania energii z baterii, takie jak GPS i wysyłanie wiadomości, ich zasilanie będzie znacznie mniej niezawodne. A jeśli dotrzesz do satelity, odpowiedź może być znacznie wolniejsza.

Komunikatory satelitarne wymagają stałych umów, których administrowanie może być kosztowne i skomplikowane. Jeśli Twoje konto nie działa, gdy masz kłopoty, możesz nie być w stanie korzystać z urządzenia. Przez całe życie będą działać znacznie drożej niż PLB.

Te wielofunkcyjne komunikatory są bardziej przystosowane do codziennego użytku i nigdy nie miały zastąpić dedykowanego PLB.

OGRANICZENIA KONWENCJONALNYCH METOD SYGNALIZACJI

Tradycyjne rozwiązania, takie jak gwizdki, światła, lustra czy flary, nie oferują żadnej z zalet żadnej z opcji satelitarnych. Nie działają w warunkach burzowych lub jeśli jesteś daleko od innych stron i oferują niewielką pomoc w poszukiwaniu i ratowaniu, dopóki nie znajdą się bardzo blisko Twojej lokalizacji.

Osobiście zawsze noszę gwizdek, lusterko i stroboskop, i używałbym ich w często uczęszczanych obszarach, gdzie była duża szansa na odpowiedź, zanim ucieknę się do wyzwolenia PLB. Ale są one bardzo gorszą opcją, gdy sprawy stają się naprawdę paskudne.

SZUKAJ I RATUNEK DZIĘKUJĘ ZA NOSZENIE PLB

Jak możesz sobie wyobrazić, PLB są bardzo popularne wśród ratowników, którzy są prowadzeni prosto do poszkodowanego. Porównaj to z intensywnymi zasobami i często niebezpiecznymi poszukiwaniami w przypadku uruchomienia akcji ratowniczej, gdy nie dotrzesz do celu, a Twoja lokalizacja jest nieznana. Dzięki PLB ratunek dotrze do Ciebie o wiele godzin, a nawet dni szybciej. Przeszukiwanie dużych obszarów w poszukiwaniu ofiary jest ogromnym ćwiczeniem, a niektórych ludzi w ogóle nie można znaleźć ...

Pomyśl proszę o tych bezinteresownych ratownikach (bardzo często ochotnikach) i ułatw im życie, nosząc PLB . W niektórych jurysdykcjach PLB może również zaoszczędzić fortunę na opłatach ratunkowych, ponieważ nie będą potrzebne szczegółowe poszukiwania.

W KRAJU WILDERNESS PLB TO DROGA DO PODRÓŻY

Jako osoba, która dużo spaceruje samotnie w odległych miejscach, PLB zapewnia znaczny spokój ducha. Moje finanse są napięte, ale uważam to za bardzo opłacalną inwestycję, podobnie jak moja rodzina.

Przez cały okres użytkowania PLB będzie Cię kosztować tylko około 40 USD rocznie. Jeśli wybierasz się do dzikiego kraju, jesteś to winien sobie, swoim bliskim i służbom ratowniczym, aby go przewieźć.

To jedna z bardziej skutecznych opcji. Sam wolę urządzenie inReach, ale większość prawidłowo użytkowanych urządzeń satelitarnych będzie działać. Ponadto sieć PLB jest modernizowana, aby mieć możliwości bardziej zintegrowane z innymi komunikatorami. (Częstym problemem związanym ze spotami było to, że użytkownicy nie pozwalali im wystarczająco dużo czasu na transmisję).
Dzięki za tę odpowiedź. Widzę wielu ludzi ze spotami, telefonami satelitarnymi i komórkowymi i wydaje się, że nie zdają sobie sprawy, że PLB w ogóle istnieją.
Dzięki za tę odpowiedź. Będę więcej wędrować sam i zajrzę do PLB. Ile to waży?
Typowy PLB waży około 5 uncji. Nieźle jak na tak ważny element zestawu. Dzięki, że pytasz - dodam to do postu.
#3
+12
Jay Bazuzi
2012-01-25 23:59:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co nietypowe, może zwrócić uwagę osoby poszukującej lub kogokolwiek.

W ciągu dnia dymny ogień jest bardziej widoczny niż jasny. Rozpal ognisko, a następnie dodaj mokrego materiału do dymienia.

Przeczytaj artykuł w Wikipedii o sygnałach alarmowych.

Przed wyruszeniem w pustynię , zaplanuj, jak poradzisz sobie w sytuacji awaryjnej w takiej sytuacji, w tym jak otrzymasz pomoc.

Przepraszam, ale to okropna odpowiedź - nie mam pojęcia, dlaczego została przyjęta za. Na miłość boską, nie polegaj na tej radzie, jeśli spacerujesz po odległym obszarze.
#4
+6
xpda
2012-01-26 09:23:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Użyj telefonu komórkowego.

 2. Użyj lokalizatora satelitarnego Spot.

 3. Użyj telefonu satelitarnego, jeśli go posiadasz.

 4. Użyj metod opisanych powyżej przez Roflcoptr.

Wszystkie Twoje metody 1, 2 i 3 mają wady w porównaniu z PLB. PLB jest tani, lekki, niezawodny i skuteczny.
Słuszna uwaga. Miałem PLB 15+ lat temu i wtedy był duży i drogi. Oprócz twoich zalet PLB będzie działać globalnie (w przeciwieństwie do Spot).
#5
+6
Chris Johns
2016-02-24 03:36:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli wybierasz się na pustynię, na ogół dobrym pomysłem jest posiadanie jakiegoś sprzętu sygnalizacyjnego.

 • Gwizdek: ma ograniczony zasięg, ale jest szczególnie przydatny, jeśli zostaniesz oddzielony od drużyny we mgle lub śniegu lub jeśli jest prawdopodobne, że ktoś będzie szukał Cię pieszo. Międzynarodowe sygnały o niebezpieczeństwie to SOS w alfabecie Morse'a (... --- ...) lub sześć długich dźwięków co minutę.

 • Lustro: znane również jako heliograf. Lustro heliografu jest dobrym kandydatem do włączenia do zestawu przetrwania, może mieć bardzo duży zasięg w świetle słonecznym i jest szczególnie przydatne do sygnalizacji samolotów lub statków. Lustra można również zaimprowizować z potłuczonego szkła lub przez polerowanie dna garnka, ostrza noża itp. Ponadto pominięcie jakiegokolwiek materiału odblaskowego, takiego jak szkło z pojazdu lub aluminium z kadłuba samolotu, może ułatwić wykrycie obozu przetrwania z samolotu. powietrze.

 • Panele sygnalizacyjne: dostępne są panele odblaskowe do sygnalizacji samolotów, ale warto mieć również lekką kamizelkę odblaskową. W gęstym lesie lub skalistym lub oblodzonym terenie sznurowanie jaskrawego sznurka lub taśmy może również pomóc ratownikom w znalezieniu Twojej lokalizacji, zwłaszcza jeśli jesteś w jaskini śnieżnej itp., Które mogą być trudne do zobaczenia z dowolnej odległości. Najbardziej uniwersalny jest duży kwadratowy panel z kontrastujących kolorów po przeciwnych stronach.

 • Radiowy beacon / telefon satelitarny: warto rozważyć, jeśli wybierasz się w bardzo odległe miejsce, ale może trochę drogie dla zwykłego użytkownika. Te albo działają, albo nie. Oczywiście musisz wiedzieć, jak ich używać i konserwować oraz wybrać typ odpowiedni dla swojej aplikacji.

Metody improwizowane.

 • Ogień: światło ognia będzie widoczne w nocy, a dym w dzień. Najskuteczniejszą praktyką jest podtrzymywanie małego ognia przez cały czas i posiadanie 3 dużych płomieni sygnalizacyjnych gotowych do rozpalenia, jeśli zauważysz w pobliżu ślady poszukiwań. 3 pożary sprawiają, że jest o wiele bardziej jasne, że wysyłasz sygnał alarmowy. Powinny być przygotowane w taki sposób, aby można je było zapalić, szybko zadomowić się i utrzymać w stanie suchym. W ciągu dnia dodaj zielone drewno, trawę, liście, olej lub opony, a rozpalony ogień wytworzy dym. Warto również rozważyć posiadanie bardzo niezawodnego zestawu rozpalania ognia do jednego lub dwóch zastosowań w nagłych wypadkach, oprócz zwykłego zestawu. Dym z pożarów może również pomóc statkowi powietrznemu w ocenie warunków wietrznych podczas lądowania, wyciągania itp., Ale oczywiście po wykryciu nie rób tego w takim stopniu, w jakim dym stanie się zagrożeniem dla ratowników.

 • Latarka: błysk latarki może być skutecznym sygnałem w nocy. Jeśli masz ograniczone baterie, miganie w regularnych odstępach czasu da ci więcej życia niż zwykłe pozostawienie włączonej i będzie bardziej zauważalne jako sygnał. Gdy tylko znajdziesz się w kłopotach, powinieneś zarezerwować swoją latarkę na sygnalizację lub inną pilną potrzebę. Również światło stroboskopowe (szczególnie kolorowe) jest wyraźniejszym sygnałem i będzie trwać dłużej niż zwykła latarka.

 • Pisanie: możesz napisać wiadomość na śniegu lub piasku, po prostu kopiąc ścieżkę, lub użyć dowolnego materiału, który znajdziesz (np. trawy, gałęzi, wraku) do pisania. Istnieje wiele uznanych na całym świecie sygnałów naziemnych do sygnałów powietrznych. Jeśli pamiętasz tylko jeden, duży X oznacza „ Potrzebuję pomocy (medycznej)” .

#6
+3
ab2
2016-02-24 04:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zobacz pytanie i odpowiedzi w sekcji Jakiej kolejności czasu odpowiedzi mogę się spodziewać po naciśnięciu przycisku „911” na osobistym urządzeniu do śledzenia satelitarnego SPOT?

Wzgardziliśmy takie słabe zachowanie (noszenie osobistego trackera satelitarnego) przez lata, aż dobry przyjaciel nam go dał i nalegał, żebyśmy go nosili. Nigdy nie musieliśmy korzystać z funkcji awaryjnej, ale po każdej podróży lubimy patrzeć na wiadomości, które wysłaliśmy do domu, śledzące naszą trasę.

Nie waży dużo.

Oczywiście nie wystarczy, że ludzie wskoczą do helikoptera, aby cię szukać. Musisz wyróżniać się z tła. Powyższe odpowiedzi obejmują to, z wyjątkiem jednej rzeczy, o której wspomniałem w moim pytaniu w powyższym linku. Jeśli celowo obozujesz, aby zmaksymalizować swoją prywatność (tak jak ludzie w anegdocie przytoczonej w linku), helikopter może spędzić kilka godzin, szukając cię. Jest tam dużo ziemi, z punktu widzenia helikoptera, nawet jeśli jest zawężony przez współrzędne tropiciela. Jeśli jesteś kontuzjowany i odczuwasz ból, możesz być niezdrowy lub nieprzytomny do czasu przybycia helikoptera lub grupy poszukiwawczej. Skonfiguruj coś sztucznego, póki jeszcze możesz.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...