Pytanie:
Na co zwrócić uwagę w wytrzymałym śpiworku 3-sezonowym?
Laura
2012-01-25 04:39:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chcę kupić śpiwór kempingowy. Chciałbym taki, który jest wysokiej jakości, trwały i odpowiedni na weekendowe wędrówki / wycieczki na kemping wiosną, latem i jesienią w Nowej Anglii. (Większość moich wypraw to wędrówki z plecakiem, a nie jazda na kemping). Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę, inwestując w śpiwór?

Na przykład:

  • Biorąc pod uwagę, że temperatura w Nowej Anglii jest bardzo zróżnicowana, czego powinienem szukać pod kątem oceny temperatury?

  • Czy posiadanie podkładki kempingowej pod śpiworem wpływa na co
    powinienem szukać w śpiworze?

  • Jakiego rodzaju materiału powinienem szukać?

  • Czy kształt ma znaczenie pod względem wydajności, czy też niektóre kształty mają po prostu mniejszą masę, dzięki czemu są łatwiejsze do spakowania / przenoszenia?

Dwa odpowiedzi:
#1
+20
Justin Self
2012-01-25 04:51:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas wędrówek z plecakiem radziłbym wziąć pod uwagę następujące kwestie:

Waga Poszedłbym tak lekko, jak to tylko możliwe. Ogólnie rzecz biorąc, im lżejsza, tym droższa, ale na tych długich wędrówkach będzie to ogromna różnica.

Ocena temperatury Dobra torba na 3 sezony ma zwykle 20 ocena stopnia.

Kształt Ponieważ będziesz z tym trekkingiem, zdecydowanie wybierz taki, który zwęża się u stóp i ma kaptur. Zwykle są mniej masywne, ale co ważniejsze, ocieplają i pozwalają łatwiej utrzymać ciepło.

Materiał Naprawdę są dwa podstawowe typy, syntetyczne i puchowe.

Syntetyczne oferują niższą cenę i schną szybciej.

Puch gęsi zapewnia lepszy stan skompresowany (generalnie może być mniejszy wraz z większym naciskiem) i jest trwalszy, ale są one droższe.

Osobiście wybrałbym syntetyczny tylko ze względu na cenę.

EDYCJA:

Jest pewna płeć również torby docelowe.

Torby damskie są na ogół nieco węższe na ramionach.

Jeśli chodzi o podkładki do spania, są one używane dla wygody, ale najlepiej nadają się do spania w naprawdę zimne miejsca. Podkładka działa jako dodatkowa izolacja i pomaga zapobiegać utracie ciepła poprzez przewodzenie z podłożem.

nie zapominaj, że syntetyk nie trwa tak długo, nawet jeśli bardzo o niego dbasz (tj. nigdy go nie kompresuj).
I fakt, że puchowe torby nie tylko schną wolniej niż syntetyczne, ale są również całkowicie bezużyteczne (= nie ogrzeją twojego ciała), gdy są mokre, podczas gdy syntetyczne będą nadal użyteczne (jeśli niezbyt wygodne) nawet na mokro.
Widzę, że wspomniałeś, że puch gęsi jest bardziej ściśliwy - i wcale nie bagatelizowałbym tego aspektu. Pierwotnie kupiłem 35-litrowy plecak techniczny i syntetyczny (ładny, ale tańszy niż puchowy) śpiwór. Śpiwór nie zmieściłby się do worka kompresyjnego, a zdekompresowany zajmował całą objętość plecaka. Musiałem go wymienić na dół ze względu na głośność.
Jedną rzeczą do rozważenia jest to, kiedy będziesz spędzać większość czasu na kempingu. Moja torba 20 stopni jest zdecydowanie za gorąca przez większość nocy i generalnie przesada jak na warunki, w których zwykle jestem. Gdybym robił to ponownie, dostałbym coś w rodzaju torby 40 stopni lub 50 stopni i założyłbym dodatkową warstwy podczas snu, jeśli temperatura torby nie jest wystarczająco ciepła. Zamknięcie w namiocie również nieznacznie podnosi temperaturę, więc mogłem łatwo uciec z torbą z mniejszą izolacją niż moja obecna konfiguracja.
#2
+11
zoul
2012-01-25 12:44:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z głównych pytań jest wybór między wypełnieniem puchowym a syntetycznym. Worki puchowe są dużo lżejsze, mają dłuższą żywotność, ponieważ puch mniej się uszkadza po ściśnięciu i generalnie są cieplejsze. Mają dwie wady: są droższe, a zamoczony puch szybko traci swoje właściwości izolacyjne. Jeśli masz pieniądze na zakup puchowej torby, zdecydowanie bym się na nią wybrał, ponieważ oferuje tostowy sen z mniejszą ilością gramów na ramionach i mniejszą przestrzenią w plecaku.

Oceny temperatury nie są zbyt wysokie. można ufać w kategoriach absolutnych, ponieważ wszyscy ludzie są różni, jeśli chodzi o znoszenie zimna. Możesz łatwo spędzić okropną noc w torbie, która byłaby całkiem przytulna dla kogoś innego. Możesz użyć ocen, aby porównać przynajmniej różne modele jednego producenta, ale nie polegaj na nich.

Kształty nie mają większego znaczenia, każdy nowoczesny śpiwór przeznaczony na Twój wzrost wystarczy. Z drugiej strony mata ma ogromne znaczenie, zwłaszcza jeśli zwykle jest ci zimno i chcesz spać w temperaturach bliskich 0 ° C i niższych. (To dobry temat na osobne pytanie). Jeśli chodzi o zmienne temperatury, lepiej pomyśleć o ciepłej stronie.

Krótko mówiąc, zależy ci głównie na wypełnieniu, puchu, a nie syntetycznym. Wtedy wydajność będzie podobna dla wszystkich nowoczesnych toreb o porównywalnej wadze.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...