Pytanie:
Jak zmniejszyć irytujący dźwięk spadających kropel deszczu na namiot?
RoflcoptrException
2012-01-25 04:31:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za każdym razem, gdy idę na kemping i zaczyna padać, nie mogę już spać, ponieważ krople deszczu, które spadają na namiot, powodują naprawdę głośny i irytujący dźwięk. Czy jest jakaś technika lub narzędzie umożliwiające uniknięcie lub przynajmniej zmniejszenie tego dźwięku?

O rany, myślę, że odgłos deszczu w namiocie to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie :)
Może się to wydawać proste, ale - nauszniki?
@whatsisname to najbardziej irytująca rzecz, spodziewaj się być może pijanych sąsiadów lub bliskich lotnisk.
Myślę, że to coś, do czego można się przyzwyczaić. Ale jeśli nie, zatyczki do uszu są naturalnym rozwiązaniem.
Wycieczka po pustyni.
Heh - nigdy nie przyjeżdżaj na kemping do Wielkiej Brytanii. Deszcz to stan naturalny :-)
No dalej, można spać tak dobrze, słysząc ten dźwięk! Również dlatego, że nie ma nic lepszego do roboty. Nasz nauczyciel jazdy na nartach nazwał ten piękny czas po niemiecku: Kindermachenzeit :-))
No dalej, kolego ... to najsłodszy dźwięk w historii :)
Krople deszczu spadają na mój namiot ... :-)
Próbowałem spać podczas ulewnej burzy, kiedy nie możesz właściwie rozmawiać z osobą obok ciebie, wiem, co masz na myśli!
Pięć odpowiedzi:
#1
+12
Timothy Strimple
2012-01-25 04:40:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dla mnie to jeden z tych dźwięków, które początkowo mogą być kojące, ale zaczynają cię drażnić po kilku godzinach słuchania. Możesz wypróbować zatyczki do uszu. Nie noszę ich, ponieważ lubię słyszeć otoczenie, ale często widzę ludzi biwakujących z odtwarzaczami mp3, więc nie wszyscy wydają się odczuwać potrzebę bycia świadomym swojego otoczenia!

To zależy gdzie jestem - jak jestem na środku pola namiotowego, to mniej chętnie słucham otoczenia niż np. W środku Dartmoor;)
Muszę być paranoikiem. Mam problem ze słuchaniem odtwarzacza mp3 nawet w mieście.
Cóż, gdybym czuł, że jest jakieś niebezpieczeństwo, że nie słyszę mojego otoczenia, to zatyczki do uszu wypadłyby przez okno!
#2
+8
Seanland
2012-01-25 04:53:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zwykle rzucam brezent nad swój namiot. (dodatkowa plandeka, nie ta, która jest dostarczana z większością nowoczesnych namiotów). Uważam, że zwykle tłumi dźwięk deszczu. Na pewno nadal będziesz słyszeć, ale nie tak intensywnie. Są też stosunkowo tanie (15 $ + CDN).

... czy nie słychać odgłosu deszczu na plandece?
@HartleyBrody Umm, tak? tak jak powiedziałem?
Ach tak, przegapiłem ten kawałek :) Czuję, że plastikowa plandeka byłaby głośniejsza niż nylonowa mucha przeciwdeszczowa. Ale jeśli to zadziałało, to wspaniale!
Myślę, że kluczem jest zawiązanie plandeki kilka stóp nad namiotem. Stworzy to kolejną barierę dźwiękową i powinno znacznie stłumić dźwięk kropel uderzających o sam namiot.
@HartleyBrody: D Nie zrozum mnie źle, jeśli nie jest prawidłowo zamocowany, może być całkowicie głośniejszy, zwykle między moją plandeką a namiotem jest dość dużo miejsca, ponieważ zwykle mogę wygodnie stanąć pod plandeką.
@TimothyStrimple dokładnie to co pisałem, dziękuję :)
@TimothyStrimple Więc jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby użycie dwóch lub nawet więcej plandek?
@Roflcoptr Myślę, że bardziej skorzystasz na większej odległości między namiotem a zawieszoną plandeką. ;)
#3
+4
Shawn
2012-01-27 04:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami sam wybór lokalizacji namiotu może mieć ogromny wpływ na ilość padającego deszczu. Na przykład możesz go chronić, umieszczając go pod grubymi liśćmi lub w pobliżu klifu, jeśli wiatr wieje we właściwym kierunku.

Pod listowia tylko przedłuży problem - kapanie z liści będzie kontynuowane po ustaniu deszczu.
Czas, w którym spadają pojedyncze krople deszczu, może być dłuższy, ale intensywność często może być znacznie mniejsza. Wszystko zależy więc od tego, na co zechcesz.
#4
+4
wyocalboy
2012-01-29 00:02:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzuciłbym jakiś rodzaj listowia na namiot, aby "przerwać" deszcz ... o ile twój namiot jest wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar!

Jeszcze lepiej, jeśli przywiążesz kolejną brezent lub muchę nad głównym namiotem i ułóż lub przywiążesz kilka gałęzi / liści do tej górnej warstwy.
#5
+1
mjrider
2012-01-28 23:42:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czasami, jeśli po prostu nie możesz znieść odgłosów natury, odtwarzacz mp3 lub inne źródło hałasu, które MOŻESZ znieść, może działać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...