Pytanie:
Buty turystyczne vs buty trailowe
Timothy Strimple
2012-01-25 04:31:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dwa komplety butów, które noszę podczas wędrówek. Zdecydowanie najbardziej lubię moje lekkie buty do biegania w terenie. Nosiłem je na 9 milowych wędrówkach bez żadnego docierania i wyszedłem bez pęcherzy. Z punktu widzenia komfortu są po prostu niesamowite.

Mam też dużo droższe buty trekkingowe, które są wykonane z wytrzymałej skóry, jednak za każdym razem, gdy je noszę, nawet na kilka mil, pojawiają się pęcherze. Wydaje się, że nie mogę ich złamać do tego stopnia, żeby były wygodne w noszeniu. Kiedy warto przejść przez ból związany z włamywaniem się w skórzanych butach, zamiast po prostu trzymać się znacznie wygodniejszych i lekkich butów do biegania w terenie? Zwykle robię tylko jednodniowe wędrówki, więc moja waga paczki często wynosi mniej niż 20 funtów.

Jesteś pewien, że to buty? Pęcherze mogą być spowodowane wieloma czynnikami - rodzajem skarpet, które nosisz, tym, jak dobrze pasują buty, nawet jeśli przeszedłeś 1000 kilometrów i dawno złamałeś buty.
Myślę, że to sposób, w jaki buty pasują, mimo że mają odpowiedni rozmiar. Próbowałam różnych rodzajów skarpet, od wełnianych po syntetyczne. Nawet metoda podwójnej skarpety wydaje się nie pomagać.
Kiedyś miałem ten sam problem z jedną parą butów (problem polegał na tym, że były to sprawy wojskowe i nie mogłem ich wymienić) - zacząłem nakładać taśmę z tlenkiem cynku na `` hotspoty '': miejsca, o których wiedziałem, że tworzą się pęcherze. Chodzi o zmniejszenie tarcia i tarcia. Ewentualnie może być czas na zakup nowych butów - niestety nie wszystkie pasują do wszystkich tak samo.
Świetne pytanie. Od jakiegoś czasu chodzę w butach trailowych, a nie w butach, ponieważ są lżejsze, łatwiejsze itp. Ale zastanawiałem się, czy nie narażam się na ryzyko ...
Trzy odpowiedzi:
#1
+19
Ryley
2012-01-25 04:37:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buty trekkingowe sprawdzają się w kilku sytuacjach:

  • Rozszerzone pochylenie boczne / trawersowanie. Dobre buty odciążają kostki.
  • Osoby z chorymi kostkami. Stabilność kostki w dobrym bucie jest trudna do zaprzeczenia. Jeśli masz problemy z kostkami, uważam, że biegi w terenie nie są odpowiednie.
  • Ciężkie obciążenia. Nawet jeśli nie masz problemów z kostkami, sprawisz, że będą dźwigać ponad 80 funtów sprzętu :)

Biorąc to pod uwagę, noszę biegaczy przez 99% czasu, kiedy wędruję . Nie cierpię z powodu powyższych problemów, a lekkie buty na stopach są zachwycające. Doceniam też problem „docierania” i nigdy nie cierpiałem z tego powodu u biegaczy terenowych.

Zdecydowanie czuję nadwyrężenie kostki podczas schodzenia po stromych zboczach przez dłuższy czas. Będę musiał wypróbować moje buty, aby zobaczyć, czy jest ulepszony.
Jeśli masz dużo pęcherzy od butów, może to nie być zbyt zabawne :) Mam dość twarde stopy, więc nie spotkałem tego problemu z butami na krótszych wycieczkach ...
Mogę po prostu spróbować innego buta. Nie poszedłem tanio, ale może być jakaś niezgodność w kształcie tych, których moje stopy nie lubią.
#2
+11
Lost
2012-01-25 06:33:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Twierdzę, że w swoim pierwszym komentarzu odpowiedziałeś na swoje pytanie:

Myślę, że to sposób na dopasowanie butów

To mit, że skórzane buty powinny wymagać bolesnego okresu tłuczenia, aby je złamać. Znajdziesz wiele kreatywnych rozwiązań, które pozwolą Ci przejść przez garb - ale wszystkie z nich mają do czynienia z objawami prawdziwego problemu: kupiłeś parę butów, które nie pasują dobrze.

Jeśli jesteś mocno osadzony w ciężkich butach - rozejrzyj się. Jest wiele marek i wszystkie są różne. Rozmiar to tylko jedna liczba z kilkudziesięciu czynników, które należy wziąć pod uwagę. Znajdź swoją markę - i może nie ta, która wygląda najfajniej, ale będzie pasować dobrze.

Co do tego, czy najlepsze są trampki czy buty - jak zauważyli inni , to jest w dużej mierze zależne od sytuacji (teren, pogoda) i osobistych preferencji. Ale źle dopasowane buty mogą sprawić tyle samo kłopotów, co źle dopasowane buty .

Moje obecne skórzane buty są bardzo ładne i miękkie od samego początku!
#3
+5
xpda
2012-01-25 05:59:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawie zawsze chodzę w butach do tenisa (tenisówkach), jeśli jest dość sucho i bez śniegu. Używam ich do wspinaczek, jednodniowych wędrówek i wędrówek z plecakiem. Nie mam problemów z kostką, więc nie podtrzymuję kostki. Buty do tenisa lepiej trzymają skały i mają lepszą wyściółkę niż moje buty. (Noszę jednak dodatkowe skarpetki na suche stopy.)

Wymieniłem buty do tenisa na buty do biegania w terenie. Są teraz moim ulubionym butem do noszenia na co dzień!
Może będę musiał spróbować tych. Zwykłe buty do biegania nie mają wystarczającego wsparcia bocznego.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...