Pytanie:
Jak usunąć zaznaczenie?
whatsisname
2012-01-25 05:24:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli znajdę zaznaczenie u siebie lub znajomego, jaki jest najlepszy sposób na jego usunięcie?

Słyszałem, jak niektórzy mówią, że podpalanie kleszcza zapałką powoduje oderwanie się kleszcza i odpadnięcie. Słyszałem jednak również, że metoda ognia powoduje, że kleszcz wymiotuje i jest gorsza niż zwykłe zrywanie kleszcza.

Jaka jest najlepsza metoda?

Miło widzieć, że większość odpowiedzi kładzie nacisk na część * równą *. Kleszcze nie są śrubami, więc wyciąganie ich w lewo lub w prawo, jak niektórzy lubią ci mówić, nic nie da.
Odznacz to? (Pracuje dla mnie...)
Jedenaście odpowiedzi:
#1
+36
Russell Steen
2012-01-26 03:31:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeszcze kilka lat temu powiedziałbym, że pinceta. Obecnie używam klawisza zaznaczenia, ponieważ usuwa go bez ściskania kleszcza.

tick key

Dostaję od trzech do kilkunastu kleszczy rocznie (oni mnie lubią) i zdecydowanie wolę to od pęsety. Dużym minusem pincety jest to, że ściskasz ciało kleszcza, a tym samym wypychasz płyn z kleszcza i ...

Jednak na pewno musisz usunąć kleszcza. Nie próbuj go spalać, stłumić itp. Na przykład choroba z Lyme, przenoszenie zajmuje trochę czasu, więc nie chcesz po prostu zostawiać go pod wazeliną, dopóki nie ustąpi. Jeśli wyciągniesz go w ciągu kilku godzin, masz prawie gwarancję, że nie dostaniesz Lyme.

Jak wspomniano poniżej, nie usunie to nasion (małych) kleszczy. Są bardzo małe i będziesz musiał do nich użyć pęsety.

Na Amazon.com znajduje się ostra recenzja tego produktu: „* Wiele razy próbowaliśmy bezskutecznie usunąć dorosłe kleszcze jelenia z ludzi (nas samych). TickKey po prostu przesuwa się bezpośrednio nad kleszczem. To usunie kleszcza który karmił psa. To było reklamowane jako zdolne do usuwania kleszczy jelenia, według naszego doświadczenia (sic!), NIE DZIAŁA. * „Istnieją inne recenzje, które stwierdzają, że nie działa na małe kleszcze. Jeśli musisz poczekać, aż kleszcz spuchnie krwią, zanim zadziała, to niedobrze. Jakie jest Twoje doświadczenie? Jaki jest konkretny gatunek kleszczy w Twojej okolicy?
Prawdą jest, że nie zadziała na małe kleszcze (tam, gdzie mieszkam, nazywamy je kleszczami nasiennymi). Zaktualizuję to, ale działa na większych tickach. Jeśli się przesuwa, wygląda na to, że używają go do tyłu (lub do góry nogami).
#2
+34
berry120
2012-01-25 05:39:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj pincety, chwyć jak najbliżej głowy i pociągnij delikatnie i równomiernie, ale zdecydowanie - powinna odskoczyć. Jeśli tak się nie stanie, pamiętaj o zdjęciu głowy, zamiast po prostu ją tam zostawić. Następnie wyczyść obszar alkoholem i miej oko na to, jeśli pojawią się jakiekolwiek wysypki lub inne niepożądane objawy. Prawdopodobieństwo tego zależy od obszaru, ale zawsze warto być świadomym.

Nie polecałbym powszechnie cytowanych bardziej „gwałtownych” podejść, takich jak podpalenie kleszcza lub próba wykręcenia go. To często przyniesie więcej szkody niż pożytku i stwarza większe szanse na to, że głowa nadal tkwi w skórze.

Jeśli martwisz się potencjalnymi chorobami, pamiętaj o zachowaniu kleszcza, aby można go było przeanalizować później przez laboratorium, jeśli będzie to konieczne, w celu ustalenia wszelkich infekcji, które mogły być przenoszone.

EDYCJA: Jeśli masz, klucz wyboru może być najlepszym rozwiązaniem, chociaż sam jeszcze tego nie wypróbowałem ( i osobiście nigdy nie miałem problemu z pęsetą).

To okropna odpowiedź! Nigdy nie należy ściskać kleszcza, niezależnie od tego, czy używasz palców, pincety czy czegokolwiek innego. Jedynym bezpiecznym sposobem usunięcia zaznaczenia jest użycie narzędzia takiego jak klucz zaznaczenia wspomniany w innej odpowiedzi lub pętla wątku.
@LordSauce Wprawdzie nie słyszałem o kluczu kleszczowym, który jest być może lepszym rozwiązaniem (chociaż nie próbowałem tego), ale nie sądzę, że to straszna odpowiedź. Tak czy inaczej, zdecydowanie nie powiedziałem, żebym go ściskał, po prostu ściągnij go delikatnie i równomiernie ... Użyłem tego podejścia wiele razy bez problemu i znam wielu innych, którzy również. Chociaż klucz do zaznaczania może być lepszym rozwiązaniem, jeśli go masz, jeśli używasz pincety, nie powinieneś mieć problemu.
Jedynym sposobem, w jaki pinceta ma jakikolwiek uchwyt, jest ściskanie, więc ryzykujesz wpompowanie zawartości ciała kleszcza do zwierzęcia, do którego jest przyczepiony, tak samo jak w przypadku ściśnięcia go palcami. Jest to najważniejsza rzecz, której należy unikać, ponieważ w ten sposób przenoszone są choroby.
@LordSauce To może być ryzyko, ale wszystkie rady, które słyszałem, sugerują, że jeśli jesteś delikatny, ciągnij równomiernie i nie skręcaj, wtedy ryzyko jest niskie - zaczyna się narastać, gdy go zeskrobujesz, skręcisz, niepotrzebnie ściśnij twarde itp. Tak czy inaczej, w przypadku braku dostępnego klucza kleszcza, ostrożne usunięcie go pęsetą jest zdecydowanie lepsze niż wiele innych metod, w tym pozostawienie go na miejscu.
OK, w przypadku braku narzędzia lub nitki pęseta jest lepsza niż nic, ale ważne jest, aby były to pęsety o ostrych noskach i były używane tylko do chwytania kleszcza jak najbliżej skóry zwierzęcia żywiciela: http: / /www.lymediseaseaction.org.uk/about-ticks/tick-removal/
Odpowiedź @berry120's jest w rzeczywistości podejściem zalecanym przez CDC: http://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html
Jest to również zalecane podejście brytyjskiej NHS http://www.nhs.uk/Conditions/Lyme-disease/Pages/Prevention.aspx. Cienka pęseta poradzi sobie z większością klawiszy kleszczy, ponieważ zapewnia lepszy chwyt i jest bardziej regulowana.
Kleszcze, które napotkałem, były niezwykle twarde - ściskanie nie będzie problemem, chyba że usuniesz je szczypcami, a nie pęsetą.
Pewnego ranka po zgrabieniu liści usunąłem dosłownie dziesiątki kleszczy za pomocą pęsety w kształcie igieł. Były łatwe do usunięcia. (Mój lekarz przepisał kilka dni doxy jako środek ostrożności.) Dostanę klucz do kleszczy - to jest pierwsze, jakie o nim słyszałem - i spróbuję go przy następnym tiku.
W tym roku trafiłem na 4 kleszcze, a moja córka 2 (wszystkie z różnych wycieczek w góry lub do lasu). Używam „szczypiec do kleszczy”, jak w odpowiedzi canaerus. Nie zawsze można go usunąć przez zwykłe pociągnięcie. Czasami trzeba go przekręcić. Jeśli znalazłem kleszcza podczas podróży i nie mam żadnego narzędzia, to używam oleistego płynu i nakładam go na kleszcza. Jego uchwyt słabnie i można go bezpiecznie usunąć palcami.
#3
+22
user87
2012-01-25 06:34:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Delikatnie i bardzo powoli wyciągnij kleszcza.

 • Nie palić kleszcza.
 • Nie przekręcaj kleszcza.
 • Nie polewaj kleszcza olejem ani alkoholem.

Jest to żywe stworzenie i jak tylko je zestresujesz, zacznie pluć i wymiotować do twojego ciała.

Wiele razy próbowałem wyciągnąć kleszcza i delikatnie nie jest to możliwe. Te rzeczy są tak silne, że po prostu nie działały.
To wymaga czasu. Kiedy je wyciągam, zajmuje to zwykle więcej niż 5 minut. To jak z naklejką na jedzeniu. Szarpiesz go, to się podrze, ale nie spiesz się powoli, obierając go, po zakończeniu nie pozostanie żaden osad. Jeśli będziesz delikatny w stosunku do kleszcza, nie ugryzie go mocniej.
#4
+14
Janis Peisenieks
2012-01-25 05:39:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli kleszcz już się do ciebie przyczepił, radziłbym poszukać pomocy medycznej, ale skoro jesteśmy w grupie na świeżym powietrzu, jakie są szanse, że będzie w pobliżu? :)

Powinieneś:

 • Wlać trochę spirytusu na kleszcza. Powinno to zarówno zdezynfekować obszar, jak i nieco ogłuszyć robala.
 • Zrób małą pętelkę waty i spróbuj wyrwać kleszcza równomiernie .

Nie należy ”:

 • Ściskać kleszcza, ponieważ może to spowodować opróżnienie zawartości żołądka, a tym samym uwolnienie boreliozy.
 • Zostaw jego części w środku. Spróbuj je natychmiast usunąć.

Rzecz w tym, że jeśli masz kleszcza, to powinieneś się martwić, że to tykniesz bez wymiotów. Poza tym, jak najszybciej zasięgnij pomocy medycznej i jeśli to możliwe, zachowaj kleszcza. Może zmniejszyć potrzebę leczenia.

+1 za użycie pętli, ale część medyczna to przesada. Wizyta u lekarza naprawdę nie jest konieczna, chyba że masz objawy choroby przenoszonej przez kleszcze.
Czy Pincety (odpowiedź Berry'ego) nie ściskają jej?
Oni by. Do tego służy pętla.
Dezynfekowałbym PO usunięciu, ponieważ robię to zanim zaryzykujesz wymiotami.
#5
+12
Roddy
2012-05-08 16:01:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Konieczne jest jak najszybsze pozbycie się ich, ponieważ ryzyko zakażenia boreliozą wzrasta po pierwszych 24 godzinach, ale lista sposobów, w jakie NIE można tego zrobić, jest prawdopodobnie ważniejsza ;-)

Nie spalaj, nie ściskaj ani nie przykrywaj alkoholem / woskiem / marmoladą / czymkolwiek.

I - wbrew przyjętej odpowiedzi - jeśli to w ogóle możliwe, NIE używaj pincety: musisz zachować szczególną ostrożność, aby nie oddzielić ciała od głowy ani nie zmusić kleszcza do wymiotowania, że ​​jest to kolacja z powrotem do ciebie.

Zamiast tego noszę parę O'TOM Tick Twister w mojej apteczce. Praktycznie zerowy rozmiar i waga, a za każdym razem działały bez zarzutu, nawet przy najmniejszych ruchach.

Film pokazujący zasadę tutaj: https://www.youtube.com/watch?v= PaKU1zjWOyg

Dobra rada dot. Choroba z Lyme i usuwanie kleszczy tutaj.

„Konieczne jest, aby zdjąć je JAK NAJSZYBCIEJ” czy mógłbyś podać uzasadnienie tego?
@Vorac - uważam, że ma to związek z cyklem żywienia kleszcza. Nie mogę znaleźć konkretnego odniesienia, ale wydaje mi się, że ryzyko wystąpienia choroby wzrasta, gdy zaczną się karmić, a dzieje się to zwykle około 24 godzin po ugryzieniu. Oczywiście prawdopodobnie nie wiesz dokładnie, kiedy zostałeś ugryziony, więc najlepiej jest zrobić najwcześniej.
Właściwie kleszcz jest wykręcony. W Twojej połączonej witrynie znajdują się filmy wideo pokazujące, jak to zrobić.
@JamesJenkins Dzięki, masz rację. Źle zrozumiałem, jak właściwie działają. Spójrz na nowy film, który połączyłem.
#6
+9
studiohack
2012-01-25 05:33:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby usunąć kleszcza, który przylgnął do skóry: użyj pęsety z cienką końcówką i pociągnij równomiernie , tj. ciśnienie. Nie skręcaj ani nie szarp, ponieważ może to pozostawić części ciała na skórze. Jeśli tak się stanie, użyj pęsety, aby je wyciągnąć.

Nie zapomnij również użyć alkoholu do wycierania / alkoholu izopropylowego do sterylizacji miejsca kleszcza , ponieważ chcesz się upewnić nie ma żadnych szkodliwych zarazków itp.

#7
+4
xpda
2012-01-25 05:33:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Delikatnie je ściągam, a jeśli ich głowa oderwie się od mojej skóry (rzadko się zdarza), wykopię ją igłą lub pęsetą. Następnie dodaj neosporynę i od czasu do czasu szukaj dziwnie ukształtowanych wysypek.

Spryskanie skarpet deetem pomoże je powstrzymać.

#8
+3
bodo
2016-07-21 15:36:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kleszcze bardzo mocno trzymają się podczas ugryzienia. Nie polecałbym ich usuwania na zmianę, np. Przy użyciu pęsety ryzykujesz obcięcie ciała z głowy. Pozostawienie tej małej części zablokowanej może prowadzić do zapalenia.

Od kilku lat używam specjalnych „szczypiec do kleszczy” ( zobacz także): Zeckenzange

Mają unikalną mechanikę, która ułatwia usuwanie kleszczy. Nie musisz też martwić się przypadkowym ściśnięciem kleszcza.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​to narzędzie niezawodnie usuwa wszelkie kleszcze, nawet te małe. Możesz mieć problemy, jeśli kleszcz stanie się zbyt duży. Ale naprawdę, naprawdę nie powinieneś pozwalać im karmić się tak długo

@OddDeer: Prawda, musiałbyś zdobyć takie narzędzie, tak jak w przypadku klawisza tick. Nie jestem pewien, jak szeroko są one dostępne na całym świecie, ale w Niemczech powiedziałbym, że powinieneś kupić taki w miejscowym Apotheke.
#9
+3
James Jenkins
2017-07-03 17:30:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektóre z odpowiedzi sugerują naprawdę złe rozwiązania. Niedawno szukałem odpowiedzi na pytanie Usuwanie kleszcza, skręcać czy nie skręcać?, które skupia się na technice.

Chociaż można znaleźć wiele osób z wieloma sugestiami, jedyną Sprawdzone empirycznie (naukowo) techniki polegają na usuwaniu kleszcza w odpowiednim czasie za pomocą odpowiedniego narzędzia, albo cienkiej pincety, albo specjalnego narzędzia do usuwania kleszcza.

CDC oferuje te wspaniałe wskazówki dotyczące usuwania kleszcza za pomocą pincety .

Jak usunąć kleszcza

 1. Za pomocą pęsety z cienką końcówką chwyć kleszcza tak blisko skóry powierzchni, jak to możliwe.

 2. Pociągnij w górę stałym, równym naciskiem. Nie skręcaj ani nie szarp kleszcza; może to spowodować pęknięcie części ust i pozostanie w skórze. Jeśli tak się stanie, usuń części ust za pomocą pincety. Jeśli nie możesz łatwo usunąć jamy ustnej czystą pęsetą, zostaw ją w spokoju i pozwól skórze się zagoić.

 3. Po usunięciu kleszcza dokładnie oczyść miejsce ukąszenia i dłonie nacieranie alkoholem, peelingiem jodowym lub mydłem i wodą.

 4. Pozbyć się żywego kleszcza zanurzając go w alkoholu, umieszczając w szczelnie zamkniętej torbie / pojemniku i szczelnie owijając taśmę lub spłukiwanie jej w toalecie. Nigdy nie miażdż kleszcza palcami.

Unikaj ludowych środków zaradczych, takich jak „malowanie” kleszcza lakierem do paznokci lub wazeliną lub używanie ciepła, aby oderwać kleszcza od skóra. Twoim celem jest jak najszybsze usunięcie zaznaczenia - nie czekanie, aż się odłączy.

CDC removal

Należy zauważyć, że CDC zaleca pęsety z cienkimi końcówkami, a nie szerszą wersję, która jest często używana do wyrywania drzazg lub wyrywania brwi. Gdy pęseta z szerokimi końcówkami i / lub palce są używane do ciągnięcia kleszczy, istnieje większe ryzyko zranienia pacjenta przez pozostawienie części kleszcza lub jego jelit.

A co z narzędziami zaprojektowanymi do przekręcania, zgodnie z zaleceniami w tej odpowiedzi lub na obrazku poniżej?

tick twister removal

Więc jak i / lub dlaczego skręcać lub nie skręcać kleszcza?

Części ust kleszcza mają zadziory, które przyczepiają się do wnętrza ciała pacjenta, utrudniając usunięcie kleszcza. Chociaż zawsze istnieje ryzyko pozostawienia części jamy ustnej za właściwą techniką, narzędzie to zwiększy szanse na usunięcie kleszcza bez szkody.

barbed mouth parts

Podczas wyjmowania pęsetą nie skręcaj.

Nie skręcaj ani nie szarp kleszcza, ponieważ może to pozostawić osadzone części ust lub spowodować do zwracania płynów powodujących choroby. Jeśli jakieś części ust się odłamają, można je usunąć sterylną igłą lub pęsetą. źródło

W przypadku korzystania z narzędzia przeznaczonego do usuwania kleszczy przez przekręcenie, obróć go 2 lub 3 razy

O'Tom Tick Twister® otula ciało kleszcza i nie wywiera nacisku na części jamy ustnej ani na brzuch. Dzięki temu można go bezpiecznie skręcić w jednym kierunku (zgodnie z ruchem wskazówek zegara lub przeciwnie do ruchu wskazówek zegara - kleszcz nie jest gwintowany), co pozwala na uwolnienie zadziorów na trąbce kleszcza z otaczającej tkanki. Skręcanie pomaga również w pęknięciu specjalnego cementu śliny, który wydziela większość twardych kleszczy, aby się w nim osadzić. Ponieważ narzędzie nie powoduje żadnego ucisku na trzon kleszcza, minimalizuje ryzyko cofania się kleszcza zawartość śliny i jelit, a zatem pomaga uniknąć przenoszenia chorób. źródło

Źródła badawcze: podczas gdy do stworzenia tej odpowiedzi wykorzystano wiele odniesień. Wiele bezpośrednich odniesień pochodzi z BADA-UK, organizacji charytatywnej wolontariuszy, która ma naprawdę dobre i kompletne opisy i uzasadnienie wszystkiego, co publikowali.

#10
-1
cr0
2016-05-04 00:42:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracując latem w lasach zarażonych przez kleszcze, zebrałem wiele ukąszeń przez kleszcze (zanim nauczyłem się cudów roztworów octu do ich odstraszania). Większość usuwania kleszczy odbywała się pod koniec dnia w mojej kabinie, gdzie dokładnie sprawdzałem kleszcze. To zostało mi polecone i działało bardzo dobrze z mojego doświadczenia ponad 1 miesiąc z 5+ kleszczami dziennie:

Nałóż trochę mydła w płynie na papierowy ręcznik lub wacik (biały ułatwia aby zobaczyć kleszcza po tym, jak zniknie ogólnie). Delikatnie pocieraj wacikiem nasączonym mydłem w płynie kleszcza przeciwnie do ruchu wskazówek zegara , a kleszcz wyjdzie tak, jakbyś go odkręcił. Następnie zachowaj go w zapieczętowanym pojemniku do identyfikacji lub testów (testy na boreliozę są kontrowersyjne i zawodne) lub zniszcz (przez ogień, spłukiwanie, alkohol ... nie miażdżąc palcami, bo nie chcesz go ponownie dotykać) i nie łatwo się miażdżą).

Osoba, która mi o tym opowiadała, twierdziła, że ​​część ustna kleszcza to korkociąg, a ta metoda dosłownie je odkręca, a mydło smaruje, czyści i motywuje aby uwolnili cię od władzy. Jak powiedziałem, to zadziałało dla mnie. Ta osoba zaleciła również użycie domowej roboty repelentu na bazie octu, który zdziałał dla mnie cuda, znacznie lepszy niż produkty DEET lub Permithrin.


W każdym razie chcesz jak najszybciej rozwiązać problem - nie musisz panikować i spieszyć się, ale ustal priorytety, aby uniknąć dodatkowych niepotrzebnych godzin ryzyka przeniesienia choroby. Aby uniknąć chorób przenoszonych przez kleszcze, co najmniej codzienne sprawdzanie siebie w miejscach, w których mogą wystąpić ukąszenia przez kleszcze, i ich natychmiastowe usuwanie jest ważne. Jeśli jesteś w terenie bez wacika lub mydła w płynie, możesz wypróbować podobne alternatywy (odniosłem mieszany sukces, używając środka dezynfekującego do rąk i palca w terenie) lub użyć bardziej konwencjonalnej pęsety lub metod usuwania kleszczy, uważając, aby uszczypnąć kleszcza jak najbliżej pyska i usuń całego kleszcza. W przypadku ugryzienia zanotuj to i uważnie obserwuj objawy - w przypadku zakażenia, im szybciej rozpocznie się leczenie, tym lepiej.

#11
-3
Coomie
2015-11-05 15:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na tej stronie jest wiele błędnych odpowiedzi, które mogą prowadzić do zagrażającej życiu anafilaksji. Biorąc pod uwagę związane z tym ryzyko, przez cały czas będę przytaczał cytaty od lekarzy.

Nie zrywaj tego - nie palcami ani pincetą!

" Teraz to właśnie zrobi większość z nas - albo zdrapujemy go, albo sięgniemy po pęsetę domową. To jest właśnie najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Po usunięciu kleszcza wyciskasz go i cała zawartość idzie prosto do krwiobiegu ”. Dr Jonica Newby

Kontynuuje

„Powinieneś iść do apteki i kupić spray zawierający eter. Więc coś w stylu Wart Off lub Medi Freeze Skin Środek do usuwania tagów. Umieść dyszę wygodnie nad kleszczem i spryskaj. Jest zimny - zamroź kleszcza i odczekaj około dziesięciu minut, aż kleszcz zdechnie. Gdy zginie, możesz go po prostu wyszczotkować. ”

Medi Freeze Skin Tag / Tick remover

Zamrozić, nie ściskać

Ukąszenia przez kleszcza stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia przy boreliozie, anafilaksji i MMA. Ale dr Andrew Ratchford miał to do powiedzenia

„Jeśli uściskasz kleszcza, alergen przedostaje się do krwiobiegu, co powoduje reakcję anafilaktyczną. Jeśli usuniesz kleszcza poprawnie bez ściskania, nie masz tych problemów. ”

Zrobiłem to po ugryzieniu przez kleszcza i znalezieniu tej strony. Użyłem pincety, aby usunąć kleszcza i teraz kilka miesięcy później nadal jest czerwony, opuchnięty i swędzący.

Te cytaty pochodzą z programu telewizyjnego emitowanego na antenie ABC. Filmy i transkrypcja są dostępne tutaj.

Jeśli szukasz metody usuwania kleszczy na stronach oficjalnych dostawców usług zdrowotnych, zawsze znajdziesz tę metodę za pomocą pincety lub specjalnych narzędzi do usuwania (karta kleszcza, ...). Często pojawia się uwaga, że ​​nie powinieneś próbować takich rzeczy, jak malowanie, ogrzewanie, chłodzenie ... Po prostu je wyjmij. patrz np. http://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html
@imsodin Wygląda na to, że amerykański CDC nie bierze pod uwagę anafilaksji. ASCIA wyraźnie mówi: „Powszechną radą jest włożenie cienkich kleszczy lub pincety pomiędzy skórę a ustnik kleszcza i wyważenie kleszcza. Jednak ta metoda nie zapobiega anafilaksji u osób z alergią na kleszcze i dlatego ASCIA szczególnie odradza tę metodę”. http://www.allergy.org.au/patients/insect-allergy-bites-and-stings/tick-allergy
Niestety nie ma zbyt wielu informacji na ten temat, ale istnieją na ten temat uzasadnione badania. Podejrzewam, że brak informacji tłumaczy się rzadkim występowaniem takiej reakcji alergicznej. Więc twoja rada wydaje się być słuszna dla alergików, inni nadal powinni natychmiast usunąć kleszcza. Dodałabym zastrzeżenie, że ta informacja dotyczy tylko alergików (zmiana pozwoliłaby mi również wycofać mój głos przeciw).
@imsodin Jeśli przeczytasz artykuł, do którego zamieściłem link, zobaczysz, że nawet jeśli nie jesteś uczulony w momencie ukąszenia przez kleszcza, możesz z tego powodu nabawić się alergii. To nie jest reakcja alergiczna na kleszcze, ale na czerwone mięso. Jest to spowodowane nieprawidłowym usunięciem kleszcza, a nie czasem ukąszenia.
Cóż, przeczytałem Twój artykuł (i trochę więcej, aby uzyskać szersze spojrzenie) i stwierdza: „Ta metoda [pęseta] jednak nie zapobiega anafilaksji u osób uczulonych na kleszcze”. A jak słusznie stwierdzisz, reakcja alergiczna na kleszcze jest taka sama jak na czerwone mięso, więc jeśli ją masz, powinieneś o tym wiedzieć. Więc naprawdę, jeśli nie jesteś na to uczulony, po prostu natychmiast usuń kleszcze, prawidłowo używając narzędzia do usuwania lub delikatnej pincety. Tutaj zakończę tę dyskusję, jeśli chcesz, możesz do mnie pingować na czacie.
Myślę, że nie wiesz, jaki rodzaj pincety jest zalecany w innych odpowiedziach. Twoje cytowane źródło ostrzega przed używaniem [** domowych ** pincet] (http://i.imgur.com/ez9I6Vo.png), które będą ściskać ciało kleszcza, ponieważ mają szerokie końcówki. Nie sądzę, żeby ktokolwiek się z tym nie zgodził. Inne odpowiedzi tutaj zalecają [** drobno zakończone ** pincety] (http://i.imgur.com/CAdyugB.jpg), które (jak pokazuje zdjęcie) są wystarczająco precyzyjne, aby wyciągnąć kleszcza bez ściskania jego korpusu.
Jeśli chodzi o technikę zamrażania: [Borreliosis and Associated Diseases Awareness UK] (http://www.bada-uk.org/correct-tick-removal) stwierdza: „... zamrożenie kleszcza ... może spowodować pojawienie się płynów w środku (ślina i zawartość jelit), które zostaną wypchnięte do krwiobiegu osoby lub zwierzęcia, do którego jest przymocowany. Płyny te mogą zawierać organizmy wywołujące choroby. Metody te mogą również spowodować obrażenia u osoby lub zwierzęcia, do którego jest przyczepiony kleszcz, oraz uszkodzić ciało kleszcza, co może spowodować rozlanie płynów lub oderwanie się części ust ... może również dojść do poważnej infekcji lub obrażeń ”.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...