Pytanie:
Torby na niedźwiedzie czy kanistry z niedźwiedziem: co jest lepsze?
whatsisname
2012-01-25 03:43:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość ludzi, których znam i ja, przechowuje żywność w niedźwiedzich torbach. Słyszałem jednak, że niektóre parki zakazały stosowania toreb na niedźwiedzie i wymagają kanistrów. Słyszałem też, że w Nowym Jorku jest niedźwiedź, który wymyślił, jak otworzyć niektóre pojemniki na niedźwiedzie! Ponadto niektórzy z moich znajomych polecili pojemniki na niedźwiedzie, ale ich przewaga jest zwykle ograniczona do tego, że pojemnik na niedźwiedzia jest świetnym stołkiem!

W jakich sytuacjach każda metoda ma przewagę?

Cztery odpowiedzi:
#1
+17
Lost
2012-01-25 06:53:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

„Lepiej” może być niewłaściwym pytaniem. Oto kilka alternatyw:

„Bezpieczniej” - kanister, bez oporów. W zależności od tego, gdzie jesteś, niedźwiedzie są znane z tego, że badają genialne wiszące niedźwiedzie, znajdują krytyczny punkt wiązania 3 drzewa dalej i przypadkowym ruchem pazura zamawiają na wynos. Z drugiej strony widziałem kanistry z niedźwiedziami spadające z kilkusetmetrowego klifu bez żadnych problemów.

„Wymagane prawnie” - często obszar, po którym wędrujesz, będzie wymagał użycia kanistrów na niedźwiedzie (i jeśli to zrobią, najprawdopodobniej je wynajmie lub pożyczy) z powodu problemów, które mieli.

„Bardziej przyjazny dla niedźwiedzi” - ludzie myślą o wieszakach / pojemnikach na niedźwiedzie jako o „ochronie żywności”, jak „cóż, jeśli zgubię jedzenie, po prostu wyruszę wcześnie…”. zamiast tego z punktu widzenia niedźwiedzia. Ta bezpłatna przekąska może zepsuć mu życie jako przestępstwo, ostatecznie skutkując przeniesieniem lub eksterminacją. Karmiony niedźwiedź to martwy niedźwiedź.

Więc może „lepsze” to właściwe słowo. Bear Canister - bez wątpienia. Chociaż może to dodać trochę wagi do twojego plecaka na weekend, może wydłużyć życie niedźwiedzia.

+1 dla niedźwiedzia Fed = martwego niedźwiedzia. Jak rozumiem, łapią i przenoszą problematycznego niedźwiedzia, ale niedźwiedź prawie zawsze wraca do obszaru problemowego w ciągu tygodnia od wypuszczenia (i jest to zwykle 200-500 mil stąd. Po drugiej nieudanej przeprowadzce strzelają do niedźwiedzia.
#2
+7
Timothy Strimple
2012-01-25 04:23:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lepsze często jest względne. Nie chciałbym nosić ze sobą pojemnika z niedźwiedziem, ponieważ jest on dodatkowy i duży. Są jednak prawdopodobne miejsca, w których nie będziesz mieć drzewa nadającego się do zawieszenia niedźwiedzia, a kanister to jedyna droga. To naprawdę zależy od tego, gdzie zamierzasz wędrować.

#3
+2
Eyal
2012-05-31 22:54:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną rzeczą, o której tutaj nie wspomniano, jest to, że w niektórych miejscach (szczególnie w Kalifornii - na przykład w parkach narodowych Yosemite i Sequoia) w popularne miejsca noclegowe. Jest całkowicie możliwe, aby odbyć wiele interesujących wędrówek i całkowicie polegać na tych niedźwiedziach. Zrobiłem to pomyślnie w Sequoia i Kings Canyon.

#4
-1
TheOldDudeAbides
2016-04-15 20:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przynajmniej na wschodnim wybrzeżu wiele niedźwiedzi jest bardzo sprytnych w znajdowaniu sposobów na wyciągnięcie z drzew pachnącej, pysznej torby na niedźwiedzie. Nawet jeśli wytrwały niedźwiedź nie zapewni ci pożywienia z drzew, jego wysiłki mogą kosztować cię utratę snu. Osobiście kazałem niedźwiedziom znaleźć sprytne sposoby, aby dwukrotnie dostać się do moich toreb z jedzeniem na Szlaku Appalachów. Ale to było dawno temu. Od ponad 25 lat stosuję zupełnie inną technikę. Włożyłem całe jedzenie i śmierdzące rzeczy do naprawdę wodoodpornego suchego worka i obciążam go ciężkimi kamieniami pod wodą w najbliższym źródle wody, zabezpieczony paracordem do najbliższego drzewa nad wodą. Najwyraźniej niedźwiedzie nie mogą się dowiedzieć, a tym bardziej dostać się do worków z jedzeniem, których nie wąchają ani nie widzą. Worek musi być prawdziwie wodoodpornym suchym workiem, takim jaki jest używany do pływania kajakiem. Paracord musi być mocny i dobrze zawiązany, aby nie zgubić torby z jedzeniem pod wpływem prądu strumienia. Suche worki są cięższe niż zwykłe nylonowe torby na niedźwiedzie, ale znacznie lżejsze niż pojemniki odporne na niedźwiedzie, które są naprawdę zabawką odporną na niedźwiedzie, zaprojektowaną po raz kolejny, aby pozbawić nas bardzo potrzebnego snu turystów.

Chciałbym zobaczyć trochę zasobów / badań na ten temat. Pozyskiwanie pożywienia z rzek nie jest obcą koncepcją dla niedźwiedzi i każdy niedźwiedź, który nauczył się szukać pojemników na żywność dla ludzi, mógłby je łatwo znaleźć w większości strumieni w Appalachach (które są ogólnie jasne). Widzą ryby, więc chciałbym zobaczyć, co prowadzi cię do przekonania, że ​​nie będą w stanie zobaczyć twojego suchego worka.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...