Pytanie:
Czy wykopanie „zimnej dziury” jest naprawdę skuteczne podczas schronienia się w zaśnieżonym terenie?
Stefano Borini
2012-01-25 03:56:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną z rekomendacji, które otrzymałem w nagłych wypadkach lub celowym schronieniu się w zaśnieżonym miejscu, jest wykopanie niższego dołu, aby zimne powietrze mogło się tam przemieszczać, podczas gdy można spać wyżej, gdzie utrzymuje się ciepło. Rozumiem fizykę, ale nie zdaję sobie sprawy, jak wielką różnicę może to przynieść w praktyce. O ile stopni tu mówimy? Czy jest to naprawdę zalecane, czy po prostu marnuje energię?

Nazywa się to również „miską zimnego powietrza”.
Wykopaliśmy śnieżną jaskinię w harcerzach, kiedy miałem 13 lat. To był Rexburg, Idaho, środek zimy, więc spoglądamy w dół około -25 ° C (-30 ° C) na zewnątrz, a wietrzna droga frekn niżej. Skorzystaliśmy z podwyższenia, ale myślałem, że chodzi o odprowadzanie wody. Zresztą było wystarczająco ciepło, żeby się pocić w jaskini. Nigdy nie robiłem jaskini bez jednej do porównania, ale fizyka sprawia, że ​​myślę, że to dobry pomysł.
Jeden odpowiedź:
#1
+28
Justin Self
2012-01-25 04:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawidłowe wykonanie tego może zapewnić, że temperatura w jaskini śnieżnej będzie utrzymywać się na poziomie około 0 ° C (32 ° F) lub wyższym.

Nie chodzi tylko o wykopanie dodatkowego otworu, ale o to, jak zbudowana jest cała jaskinia, może zadecydować o życiu lub śmierci.

Oto ogólny pomysł.

enter image description here

Oczywiście nie gwarantuje to bezpieczeństwa, ale to na pewno pomaga.

Bezpośrednia odpowiedź na Twoje pytanie robi ogromną różnicę i jest absolutnie zalecana.

EDYTUJ Jak wskazano w komentarzach, zawsze powinniśmy doceniać tych, od których otrzymujemy informacje.

Źródło: Mike Clelland

Dobre wykorzystanie rysunku Mike'a Clellanda :)
Czy możemy pochwalić autorów za wykorzystanie ich pracy! To świetna książka i myślę, że wiele osób chciałoby ją przeczytać ... [Książka Allena i Mike'a naprawdę fajna Backcountry Ski Book] (http://www.amazon.com/Allen-Really-Backcountry-Revised-Better/dp/ 0762745851) Są to dwaj instruktorzy NOLS, którzy wykonali świetną robotę, przekazując informacje masom. Bios - (http://www.linkedin.com/in/alleno), (http://littleboingmarks.blogspot.com/)
Masz rację, powinienem. Wyciągnąłem go z obrazów Google bez szukania skąd pochodzi.
32 stopnie ???? To by stopiło się natychmiast ... Aaaach, musisz mieć na myśli 32 stopnie Fahrenheita, a nie Celsjusza! Dobrze?
Niedawno stworzyłem artykuł w Wikipedii na ten temat: [Zimna dziura] (https://en.wikipedia.org/wiki/Cold_hole). Mówimy o 2016 r., Więc albo ludzie po prostu nie wiedzą o tej praktyce (a mam na myśli Wikipedię, prawda!) - albo źle używam słów, a artykuł już istnieje pod innym tytułem. Nie jestem entuzjastą wędrówek (nie mówiąc już o alpinistach lub wspinaczach), ale uwielbiam uzasadnienie fizyki - więc potrzebuję tutaj pomocy od kogoś, kto ma rzeczywistą chęć naprawienia rzeczy. Krótko mówiąc: pomoc! :)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...