Pytanie:
Spanie we dwoje w jednym hamaku
Ben
2013-01-20 22:38:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moja dziewczyna i ja lubimy spać w hamakach na świeżym powietrzu. Śpimy teraz w dwóch oddzielnych hamakach. Widziałem jednak wiele hamaków, które są zaprojektowane lub przynajmniej umożliwiają spanie z dwiema osobami. Przede wszystkim te dwa:

Możliwe zalety

 • Ciepło : dwie osoby śpiące razem są cieplejsze (zaletą w chłodniejszych warunkach)
 • Waga : jeden hamak jest lżejszy niż dwa hamaki i dwie plandeki
 • Romantyczny : spanie w dwóch osobnych hamakach nie jest w końcu zbyt romantyczne :)

Możliwe wady

 • Ciepło : dwie osoby śpiące razem są cieplejsze (wada w cieplejszych warunkach)
 • Przestrzeń : wydaje mi się, że po prostu wpadalibyście w siebie i nie moglibyście zasnąć; niekoniecznie z braku miejsca, ale raczej z naturalnego efektu przetaczania się na środek hamaka

Moje pytanie brzmi: czy ktoś próbował spać (nie po prostu relaksując się lub siedząc w nim) z dwoma w jednym z tych hamaków? Czy to wykonalne? Poleciłbyś to?

Szczerze mówiąc, sam jestem dość sceptyczny, ale mimo wszystko chciałem zadać to pytanie ze względu na potencjalne zalety. Nie możemy też spać w nim sami, ponieważ oboje mamy pojedyncze hamaki i nie znamy nikogo, kto posiada hamak podwójny (i nie sądzę, aby jakikolwiek sklep pozwolił nam spróbować przez jedną noc).

Proszę nie tylko mówić: to wydaje się / nie wydaje się być dobrym pomysłem. Szukam ludzi, którzy faktycznie go wypróbowali. Słyszałem już wiele opinii opartych na przeczuciach; to nie tego, czego szukam.

Dobre, dobrze napisane pytanie!
Próbowałem tego raz i tylko raz. Nigdy więcej. Po prostu stajesz twarzą do siebie, a ręce stają się naprawdę niewygodne.
W większości odpowiedzi brakuje mi tego, czy jest to hamak w stylu europejskim (płaski), czy hamak w stylu południowoamerykańskim (głęboki i szeroki). Mając styl południowoamerykański, w którym spałbym, nie położyłbym się nawet na drzemkę w stylu europejskim.
Dziewięć odpowiedzi:
#1
+30
manoftheson
2013-01-21 03:39:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jest inny post, w którym moja odpowiedź dotyczy między innymi tego pytania.

Nie spotkałem jeszcze nikogo, kto próbowałby spać z dwiema osobami w hamaku która nadal to praktykuje. Wypróbowałem to i chociaż jest w porządku na krótką drzemkę lub po prostu relaks, na noc i / lub wiele nocy to po prostu nie jest wygodne ani praktyczne.

Mam dwa Doublenesty ENO i nadal ściskają dwie osoby razem, bez względu na to, w jaki sposób ustawisz hamak, czy to z ugięciem, czy nie. Jest to subiektywne i może się okazać, że to działa dla Ciebie, ale założę się, że nie. Mam wielu żonatych przyjaciół, którzy również obozują na hamakach i nie dzielą hamaków do spania, mimo że są przyzwyczajeni do spania w tym samym łóżku lub namiocie. (Właściwie zwykle obozują, aby pozostać razem.)

Jednym z innych poważnych problemów przy próbie spania dwóch osób w jednym hamaku jest to, że jedna osoba musi wstać w nocy, całkowicie przeszkadzać drugiej osobie. Zakłada się, że któremuś z was udało się zasnąć, dzieląc hamak. W tym momencie czynnik romansu szybko straci na znaczeniu.

Warto zauważyć, że nie próbowałem jeszcze modelu Deluxe ENO (9'4 "x 8'4") i chociaż szerszy niż Double (9'4 "x 6'2"), mam wątpliwości, czy dałoby to inny rezultat w przypadku dzielenia hamaka na noc. Przepraszamy za potwierdzenie Twoich wątpliwości.

Dziękuję za odpowiedź (nie można jeszcze głosować za; wymaga 15 powtórzeń). Tak, szkoda, ale wolałbym, aby moje wątpliwości zostały potwierdzone teraz, niż po zakupie hamaka (i zapłaceniu około 70 $) i przekonaniu się na własnej skórze, że to nie działa. :)
To była dobra odpowiedź, która odpowiedziała na wszystkie moje obawy w sposób, w jaki zapytałem (źródłem było rzeczywiste doświadczenie), więc myślę, że warto było ją zaakceptować. Słyszałem, że DoubleNest świetnie sprawdza się jako pojedynczy hamak. Mam teraz hamak DD ([dobra recenzja] (http://www.youtube.com/watch?v=mEhzZ771PnI)) i chociaż nie jest tak szeroki jak DoubleNest (i tak naprawdę nie próbowałem DoubleNest), Myślę, że jego głównymi zaletami w stosunku do DoubleNest jest to, że ma wbudowaną moskitierę i miejsce pod spodem na podkładkę do spania (która zapobiega przesuwaniu się podkładki pod Ciebie).
(ciąg dalszy) ... + możliwość używania go jako namiotu, ponieważ „podłoga” jest wodoodporna. Uratowało mnie to kilka razy, kiedy nie mogłem znaleźć drzew. To oczywiście nie jest prawdziwy namiot, ale jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich drzew, masz przynajmniej plan awaryjny (bez dodatkowego obciążenia).
#2
+15
Aaron
2013-01-31 07:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To nie jest osobiste doświadczenie, ale i tak się nim podzielę. Kilka lat temu naprawdę interesowałem się hamakami i znalazłem faceta na jednej z forów dyskusyjnych, który był BARDZO entuzjastycznie nastawiony do dzielenia się hamakiem ze swoją dziewczyną. Zbudował hamak, z którego był bardzo zadowolony, ale miał rozpórkę na górze, co, jak zakładam, zapobiegało zbijaniu się ich górnych połówek.

Może to być możliwe, ale możesz też mieć zbudować go samodzielnie, aby działał.

Oto przykład i WIELE informacji na temat projektowania własnego: http://www.hammockforums.net/forum/showthread.php?t=8900
#3
+13
steve
2015-03-19 02:52:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robiłem to przez trzy noce. Pierwsza noc przypominała raczej sporadyczne drzemki, ale moja dziewczyna spała świetnie. Drugiej nocy obudziłem się dwukrotnie. Trzeciej nocy byłem bardziej zaniepokojony trzepotaniem mojej muchy, skrzypieniem drzew i bocznym wiatrem. Po zminimalizowaniu trzepoczącego dźwięku spałem tak dobrze, jak bym w takich warunkach spał.

Dodatkowe ciepło ciała było zaletą, że użyliśmy dla niej podkoszulki i śpiwora, a dla mnie prześcieradło. śpiwór był fajnym elementem dystansowym. Nie miała problemów ze snem i znowu chce się podwoić. Zauważyłem, że ścisnęła mi ramiona, uniemożliwiając idealne zawieszenie (trochę bardziej jak banan), ale może to dlatego, że poszedłem wyżej, aby uzyskać miejsce na ramię. Zrobiłbym to jeszcze raz, ale wolałbym własne. Użyliśmy podwójnego hamaka wielkiego pnia.

Warto zauważyć, że mogę obudzić się obok niej dwa razy w nocy we własnym łóżku, więc naprawdę nie mogę narzekać. Bonusem jest to, że po tym czasie łatwiej mi było spać obok niej.

#4
+8
mathatas
2015-03-10 23:42:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam hamak Grand Trunk Double (10,5 'długości x 6,5' szerokości), mam 5'10 "160 funtów, moja żona ma 5'4" i nie mam nadwagi (nie piszę #;) ). Spałem z nią 2 noce w hamaku. Każdy z nas miał własny śpiwór. Zdecydowanie byliśmy mocno ściśnięci. Nie mogliśmy się przewrócić. To powiedziawszy, oboje spaliśmy dobrze.

Jest to zdecydowanie mniej wygodne niż spanie w pojedynkę, ale każdego dnia można by założyć podwójny hamak na ziemię. Zdecydowanie poczułem się sztywny od nieruchomego ruchu, ale nie bolało mnie od naciskania na żonę lub (w porównaniu do namiotu) w ziemię. Podsumowując - jest zdecydowanie miękki i niewiele można się ruszać, ale dla nas to było w porządku.

#5
+7
Sonya
2015-12-04 12:11:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mój mąż i ja podróżowaliśmy z plecakiem po Europie przez 3 miesiące, prawie cały czas śpiąc w hamaku. Początkowo spaliśmy obok siebie z głowami na tym samym końcu. To było okropne. Więc przeszliśmy na trzymanie głów na przeciwnych końcach, z każdą osobą pochyloną, tworząc ciasny X. Było wygodnie i planujemy zamienić nasze łóżko na hamak.

#6
+6
Kate Ourada
2017-04-08 01:42:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem tego podczas dwóch oddzielnych podróży z moim chłopakiem. Każdy z nas ma własne podwójne gniazdo. Są świetne, ponieważ przy tak dużej ilości dodatkowego materiału można go owinąć wokół siebie, a nawet usiąść z plecakiem.

Obie noce były OKRĄGŁE. Nie ma takiego kąta, który nie wywołałby dla was obu presji. W obie noce spałem na nim. Było to łatwiejsze niż leżenie obok siebie (oboje od stóp do głów, & od stóp do głów lub skrzyżowani), ponieważ spowodowało to, że przynajmniej ramię traciło krążenie u nas obojga. Oprócz niego przynajmniej utrzymywałem go w cieple, a on jest tak ciężkim snem, że mogłem tak wyregulować ruch &, że krążenie było osiągalne (ale także oznacza to, że tak naprawdę nigdy nie zapadłem w głęboki sen). Chce jeszcze raz spróbować, zacząłem pakować swój jednoosobowy namiot. Bez problemu dzielimy łóżko z namiotem &.

Jeśli chodzi o drzemkę, nie ma nic lepszego. Drzemałem w hamaku podczas wyścigów ultra, w których załogi, dziennych wędrówek i wspinaczek. Drzemałem z innymi ludźmi i bez nich w hamaku. To fantastyczne, mamy nawet stojak na hamak w naszym mieszkaniu &, który ustawimy do grania w gry wideo lub oglądania telewizji

Jednak gdy tylko zechcesz spędzić noc, nadszedł czas, aby kopnąć wszystkich innych z hamaka.

#7
+4
Noah
2015-05-31 07:18:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spałem kilka nocy z moją dziewczyną w podwójnym hamaku i na pewno działa dobrze - ale musisz wziąć pod uwagę swoje normalne nawyki związane ze snem w łóżku. Mamy tendencję do spania na łyżce, co jest bardzo łatwe w hamaku. Mamy podwójne gniazdo ENO i powiedziałbym, że największym problemem, jaki napotkaliśmy, są po prostu trudności z pościelą, która zawsze wydaje się albo za gorąca, albo za zimna, albo gniecie się między nami lub pod nami.

#8
+2
epigrammaticus
2017-04-12 05:12:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przez kilka lat mieszkałem w Jukatanie. Wszyscy śpią w hamakach tam na dole (tańsze i fajniejsze niż łóżko, a do tego podwyższone, więc mniejsze ryzyko owadów, węży itp.). Widziałem czteroosobową rodzinę w jednym hamaku. Hamaki są luźno tkane, a nie pojedynczy kawałek tkaniny lub materiału. Ponadto śpią w stylu kokonu (głowa i stopy w pobliżu pasków, a nie poziomo rozłożone). Jeśli twój hamak jest wystarczająco duży, możesz go rozłożyć i położyć, wtedy twój partner rozkłada kawałek materiału po drugiej stronie. Jeśli zostawisz trochę luzu w środku, zacieśni się, gdy oboje będziecie leżeć i stworzy rodzaj separacji. Jeśli jedno z was wstanie, nie powinno to przeszkadzać drugiemu bardziej niż sztywny materac. To prawda, nie jest to naprawdę romantyczne. W rzeczywistości jest to bardziej jak przebywanie w dwóch oddzielnych śpiworach w tym samym namiocie, ale to działa.

#9
+2
The Godfather
2019-06-17 14:42:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy spałem razem w hamaku w jednym śpiworze. Chociaż nie mogę powiedzieć, że jest tak wygodny jak spanie w pojedynkę, wciąż jest wiele innych komentarzy:

 • Jest naprawdę ciepło. TBH Nigdy nie spałem z kimś razem w namiocie (tylko w różnych śpiworach, więc rozdzielonych). Tym razem w hamaku mocno się przytulaliśmy, więc nasze przednie części były w porządku (spaliśmy w tym samym kierunku, łeb w łeb). Jestem pewien, że naprawdę powinniście chcieć się przytulić, próba zachowania dystansu tutaj nie zadziała.
 • Główny problem, który zauważyłem, dotyczył naszych nóg. Naprawdę nie udało nam się znaleźć wygodnej pozycji dla naszych nóg, więc kończyliśmy z niewygodnymi pozycjami z dużym naciskiem na nogi któregokolwiek z nas. Ale jednocześnie myślę, że można to rozwiązać za pomocą kilku dodatkowych doświadczeń i prób, to tylko kwestia prób.
 • Prawdą jest również, że kiedy ktoś spróbuje się poruszyć, partner natychmiast to poczuje i prawdopodobnie Obudź się. Dla mnie czułem, że tak naprawdę nie śpię ani z powodu moich nóg, ani z powodu rotacji mojego partnera. Jednak rano powiedziała, że ​​nie pamięta niczego takiego jak budzenie się w nocy (tylko dwa razy, żeby się obrócić).
 • Miałem wrażenie, że leżeliśmy w hamaku w niewłaściwy sposób ( powinien być ukośny, ale skończyło się bardziej na „formie banana”). Ale znowu, to tylko kwestia praktyki IMO. Często kończę w formie banana, nawet gdy śpię samotnie, bo wchodzenie do śpiwora, próba trzymania pod nim izomaty i wreszcie próba zapięcia śpiwora - wszystko to trochę utrudnia utrzymanie się w pozycji ukośnej. Na pewno jest o wiele lepiej, jeśli zamiast śpiwora masz underquilt.

Inne powiązane komentarze:

 • Jestem początkującym śpiącym hamakiem od zeszłego roku , do tej pory łącznie około 3-4 tygodni spania w hamaku.
 • Zgodnie ze specyfikacją mój hamak ma wymiary 275 x 140 cm, nie jestem pewien, czy to naprawdę jest 2-osobowy.
 • Opisany powyżej był tak naprawdę tylko rzeczywistym spaniem, nie miałem nic więcej (jeśli wiesz, co mam oznaczać). Jednak teraz jestem naprawdę sceptyczny co do wyrażenia na stronie jednego z producentów hamaków o „tak, możesz uprawiać seks ze swoim partnerem w naszych hamakach”. Na pewno jest to w jakiś sposób wykonalne, ale powinno być naprawdę niewygodne ...


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...