Pytanie:
Co warto wiedzieć o biwakowaniu i podróżowaniu z plecakiem?
whatsisname
2012-01-25 03:24:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedyś zawiązałem torbę niedźwiedzia z przypadkowym pakietem węzłów i mimo że wydawało się, że nie można jej rozwiązać, poluzował się podczas opuszczania torby na niedźwiedzia i prawie spaliłem mojego przyjaciela stojącego pod nim. Jakich węzłów należy się nauczyć w przypadku większości rzeczy napotykanych podczas biwakowania / wędrówek z plecakiem?

Trzymaj się pierwszego pytania - jak zawiązać węzeł do torby niedźwiedzia. Twoje drugie pytanie jest zbyt ogólne, chcemy pytań, które mogą mieć jedną poprawną odpowiedź!
Wszystkie te węzły świetnie nadają się do biwakowania, wędkowania, wędrówek i ogólnego użytku, ale absolutnie najlepszy węzeł na świecie to ** „węzeł, który pamiętasz, jak zawiązać!” ** Mając to na uwadze, pamiętam mały trzonek liny siedzący dookoła, a kiedy siedzę przy ognisku, lubię ćwiczyć kilka węzłów, co jest zarówno zabawne, jak i przydatne, pomagając mi przypomnieć sobie, jak je zawiązać. Istnieje również kilka darmowych aplikacji, które pokazują, jak wiązać różne węzły. Knot Wars to bezpłatna aplikacja North American Fishing Club, która zawiera animacje wideo z instrukcją audio.
Widzę tutaj wiele znajomych węzłów, ale aby odpowiedzieć na pytanie „jakie węzły do ​​biwakowania”. Naucz się zapinać linę i goździkowego zaczepu. Przyzwyczaisz się do 95% przypadków, nawet jeśli wiesz, jak zawiązać wszystkie pozostałe węzły .
W odpowiedziach było wiele konkretnych przykładów, dodałbym trochę bardziej ogólnej mądrości związanej z węzłami, której nauczyłem się od zwiadowców: dobry węzeł ma trzy cechy: spełnia swoje zadanie, pewnie się trzyma i łatwo go rozwiązać .
Osiem odpowiedzi:
#1
+61
Hartley Brody
2012-01-25 03:58:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiązanie węzłów to właściwie sztuka. W zależności od tego, do czego jest to potrzebne, są węzły, które przesuwają się, tworzą pętle, zaciskają się pod obciążeniem i wykonują mnóstwo innych rzeczy. Oto kilka podstawowych informacji na temat backcountry:

Węzeł Bowline: Użyj tego, gdy potrzebujesz węzła, który absolutnie, pozytywnie się nie zsunie (, chyba że źle załadowany). Kiedy byłem w obozie, używaliśmy ich do wykonywania uprzęży wspinaczkowych z pasów, ponieważ były one tak bezpieczne. [link]

enter image description here

Podwójny węzeł overhand: użyj tego, gdy chcesz zrobić kawałeczek liny więc się nie ślizga lub jest łatwiejszy do złapania: [link]

enter image description here

Pętla (lub Węzeł Wisielca): Użyj tego, gdy musisz zrobić pętlę liny, która łatwo się przesuwa, aby zacisnąć lub pociągnąć rzeczy. [link]

enter image description here

Podwójny węzeł rybacki: Użyj tego, gdy chcesz połączyć ze sobą dwie liny, ponieważ bardzo dobrze trzyma się, gdy siła jest przykładana w kierunku liny. Zasadniczo tylko podwójny węzeł na ręce na dwóch linach związanych wokół siebie. [link]

enter image description here

Węzełek: użyj tego, gdy potrzebujesz węzła, ale będziesz cofanie go często. Można to łatwo cofnąć, nawet jeśli było bardzo obciążone. [link]

enter image description here

Po opanowaniu tych elementów należy zacznij rozumieć dynamikę tego, jak węzły mogą sprawić, że liny będą robić różne fajne rzeczy. Ważne jest, aby ćwiczyć je i dobrze je znać. Nie chcesz popełnić błędu, a następnie powierzyć duży ciężar lub swoje bezpieczeństwo węzłowi, który może się ześlizgnąć.

Bądź ostrożny i powodzenia!

Ładne zdjęcia. ** Bowlines ** są niezwykle przydatne. Ominąłbym zakręt rybaka, ponieważ ** 2 kule będą działać jako zakręt ** bez konieczności uczenia się nowego węzła. Prześlizgnięcie się węzła to przydatna umiejętność, ale zdjęcie slipknota pokazuje coś, czego nigdy nie radziłbym marynarzowi. Pominęłabym pętlę.
Dodaj linię Taught i dwie półzatrzaski i goździkowy zaczep, a otrzymasz podwójne kciuki w górę
@mjrider nie słyszał o Taught Hitch, dopóki ty / Kevin. Wygląda na to, że jest to mocniejsza wersja pętli, co jest super! Pominąłem zaczep goździkowy, ponieważ choć jest przydatny, może również łatwo się rozpaść, jeśli nie rozumiesz, jak go używać, więc chciałem, aby wszystko było proste.
tak, wydaje mi się, że zaczep goździkowy jest bardziej dla biczów (co jest kolejnym zabawnym tematem =)), możesz po prostu dobrze podać rezonans, którego używasz http://www.animatedknots.com/in w odniesieniu do twojego nauczanego stwierdzenia. nauczona linia jest bardziej używana do zaciskania rzeczy. zwłaszcza liny do namiotów i tym podobne. (całkiem przydatne również przy ustawianiu siatkówki), podczas gdy dwa półzaczepy służą do łączenia liny z pętlą lub tym podobnym
Powinienem naprawdę dodać, że linka nie ślizga się pod obciążeniem. Jeśli podskakujesz na nim lub jeśli ładunek przychodzi i odchodzi, może się poślizgnąć. - w takich okolicznościach poprzyj to drugim węzłem.
** Bowline absolutnie i pozytywnie może się ślizgać, ** nawet pod obciążeniem ludzie umierali z tego powodu. Problem polega na tym, jak obciążasz węzeł. Jeśli obciążasz główną część liny odchodząc od węzła, wszystko jest w porządku. Ale jeśli pociągniesz główną „pętlę” na boki, na przykład tworząc pętlę wokół drzewa i zjeżdżając na linie z procy, węzeł można łatwo rozwiązać, zwłaszcza jeśli siła pojawia się i znika. Wyjaśnię dalej w [pytaniu uzupełniającym] (http://outdoors.stackexchange.com/questions/3798/is-the-bowline-knot-absolutely-secure).
Dziób jest mocnym węzłem, ale ma problemy z cyklicznym ładowaniem i rozładowywaniem - węzeł może się poluzować, nawet jeśli jest odpowiednio zawiązany. Wielu wspinaczy nie uważa, że ​​dziób jest całkowicie zawiązany, chyba że koniec jest zabezpieczony węzłem rybaka (aka, Yosemite Finish). Wielu woli po prostu użyć rysunku 8. Zobacz tę dyskusję: http://outdoors.stackexchange.com/questions/1126/which-knot-for-climbing-figure-eight-yosemite-bowline-bowline-on-a-bight?rq=1
* Pominąłbym zakręt rybaka, ponieważ 2 kule będą działać jako zakręt bez konieczności uczenia się nowego węzła. * Zły pomysł, jeśli potrzebujesz tego węzła do trzymania dla bezpieczeństwa i jeśli nie będzie stale ładowany. Na przykład zawiązanie procy w ten sposób podczas wspinaczki górskiej lub skałkowej może być formą samobójstwa.
Ósemka to dobra alternatywa dla linki dziobowej: łatwiejsza do zawiązania i łatwiejsza do sprawdzenia, ale potrzebuje więcej liny i trudniej ją odpiąć po załadowaniu. Wiele osób zginęło po nieprawidłowym zawiązaniu linki i spadnięciu z liny, więc jestem zaskoczony, że nauczyłeś się jej używać jako początkującego. Podwójna cyfra ósemka lub ósemka (którą można również podwoić) to przydatne odmiany, a overhand w walce może być również doskonały, chociaż jest najtrudniejszy do rozwiązania.
#2
+28
Kevin
2012-01-25 03:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najważniejszymi węzłami, jakie kiedykolwiek będziesz musiał znać, są zaczep na linę napiętą i łuk. Na przykład na swojej torbie na niedźwiedzia zawiązujesz linę z kokardą przez uchwyt lub inną pętlę torby, a następnie napiętą linię po drugiej stronie.

Najlepszą rzeczą w lince jest to, że bez względu na to, ile siły na nią włożysz, możesz ją łatwo złamać, aby ją rozebrać.

Jeśli powiesisz torbę na niedźwiedzia w stylu pct, możesz łatwo użyć goździkowego węzła do kija i nie będziesz potrzebować węzła napiętego.
#3
+26
mjrider
2012-02-06 22:43:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto artykuł z magazynu Scoutin


Węzły i skauci idą w parze jak ognisko i szewc. Oto jak zawiązać trzy węzły wymagane do osiągnięcia pierwszej klasy oraz cztery kolejne, które mogą być bardzo przydatne.

Węzły. Wszystko zaczyna się od liny - różne rozmiary, długości, szerokości i mocne, w zależności od zastosowania.

Liny używane do wspinaczki mogą unieść ponad dwie tony ciężaru. Cieńsze, lekkie linki są używane do mocowania i wiązania kołków namiotowych.

Chociaż nadal są one używane w pakowaniu koni i żeglarstwie, liny z włókien naturalnych należą w większości do przeszłości. Większość lin do rekreacji na świeżym powietrzu jest wykonana z nylonu, który zapewnia trwałość i elastyczność.

Aby przedłużyć żywotność liny, chroń ją przed brudem, światłem słonecznym, chemikaliami i ścieraniem. Kiedy przechowujesz linę, zwiń ją zgodnie z jej naturalnym ułożeniem. Nie owijaj go wokół ramienia i wyciągniętej dłoni jak przedłużacza. Przechowuj go w torbie do przechowywania.

Wzmocniony kwadratowy węzeł

enter image description here

Podstawowy kwadratowy węzeł, czyli węzeł „łączący”, to pierwszy węzeł wielu chłopców uczy się tej nocy, kiedy dołączają do oddziału skautowego.

 1. „Prawo nad lewą i pod, lewą nad prawą i pod, a potem pociągnij”.

 2. Wzmocniony kwadratowy węzeł wzmacnia węzeł podstawowy, dodając węzeł odręczny na każdym końcu, co zmniejsza prawdopodobieństwo jego zsunięcia się.

Zaczep naprężony

To jest węzeł używany przez obozowiczów do regulacji napięcia w linii namiotu. Najlepiej działa z linką o grubości co najmniej ¼ cala.

 1. Owiń linę wokół bezpiecznego przedmiotu, takiego jak słupek namiotu. Umieść prowadzący koniec pod stojącą liną i dwukrotnie owiń go wokół stojącej części.

 2. Zakończ, przeciągając prowadzącą linę powyżej dwóch pętli i zakończ pół zaczepem; pociągnij mocno.

Węzeł winorośli

(znany również jako Podwójny Węzeł Rybaka)

enter image description here

Ten przydatny węzeł bezpiecznie wiąże ze sobą dwie liny o równej średnicy. Jest wystarczająco bezpieczny, aby można go było używać podczas zjeżdżania na linie, ale może być trudny do odwiązania.

 1. Umieść dwa odcinki liny równolegle do siebie. Przednim końcem dolnej liny zawiąż dwa zawiązane węzły wokół górnej liny; mocno zaciągnij węzeł. Przednim końcem górnej liny zawiąż supeł od góry dookoła dolnej liny.

 2. Zaciągnij mocno węzeł.

Zaczep goździkowy

enter image description here

Ten łatwy węzeł można wykorzystać do przywiązania konia do słupka. Jest to również węzeł używany do rozpoczynania i kończenia większości odciągów. Węzeł jest zawiązany dwiema pętlami liny ułożonymi jedna na drugiej, tak aby się zazębiały i mocno trzymały. To jeden z najszybszych węzłów do nauczenia się.

 1. Owiń linę wokół słupka i skrzyżuj ją.

 2. Owiń wiodący koniec liny ponownie wokół słupka i wsuń go pod siebie pod krzyżem.

 3. Zaciągnij mocno.

Łuk

enter image description here

Ten węzeł pętelkowy jest popularny wśród wspinaczy i żeglarzy. To bezpieczny węzeł, który się nie zsunie ani nie poluzuje. Podczas akcji ratunkowej można zawiązać linę dookoła talii osoby, aby można ją było podnieść w bezpieczne miejsce.

Często uczy się jej, używając historii o króliku i myśliwym.

 1. Uformuj króliczą norę, wykonując pętlę na linie. Poprowadź wiodącą linkę (królika) przez dziurę.

 2. „Królik” widzi myśliwego, biegnie wokół drzewa (stojąca linia liny)

 3. Wraca do dziury. Pociągnij oba końce liny, aby zakończyć węzeł.

Węzeł Prusik

enter image description here

Ten węzeł jest używany przez wspinaczy do wspinania się po linie oraz przez ratowników do podnoszenia i opuszczania ludzi i sprzętu. Lina wspinaczkowa powinna być grubsza niż linka pomocnicza (zwykle od 5 do 7 milimetrów).

 1. Zawiąż węzeł winorośli, aby stworzyć bezpieczną pętlę.

 2. Użyj zaczepu popręgowego (znanego również jako krowa, smycz, stopa skowronka, głowa skowronka i zaczep pasowy), aby

 3. zabezpiecz sznurek węzłem winorośli wokół innej liny.

Chain Sennit (AKA Daisy Chain, Monkey Braid)

enter image description here Aby skrócić długą linę, na przykład malarza przymocowanego do dziobu łodzi, użyj zwodniczo prostego łańcuszka sennit. Kiedy potrzebujesz całej długości linki, szybkie szarpnięcie uwalnia całą linę bez żadnych supłów i supłów.

 1. Wykonaj węzeł ześlizgnięcia się od ręki.

 2. Przeciągnij luźny koniec, aby wykonać kolejny węzeł poślizgowy.

 3. Powtórz tyle razy, ile potrzeba i mocno zaciągnij.

 4. ol>

  Ten wpis został opublikowany w Camping, Camping Advice and Tips, Outdoors i oznaczony tagiem Boy Scouts of America, Węzły, Zwiad. Dodaj do zakładek link stały.

kwadratowy węzeł jest taki sam jak węzeł rafowy (poza USA) http://en.wikipedia.org/wiki/Reef_knot kiedy zwiadowcy się uczą, można go pomylić z węzłem babci http://en.wikipedia.org/wiki/ Granny_knot
#4
+6
dtldarek
2014-03-31 16:27:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważając węzły, jest kilka cech, które chciałbyś wziąć pod uwagę:

 • czy to przydatne , to znaczy lepiej znać tylko kilka niezawodnych węzłów dobrze, niż wiele fantazyjnych słabo;
 • czy to jest bezpieczne , nie używaj niepewnych węzłów , tylko kogoś skrzywdzisz;
 • czy łatwo jest zawiązać , na przykład czy możesz zrobić to szybko w ciemności (tj. tylko z wyczuciem), czy są jakieś podobne wersje, które są niebezpieczne (np. węzeł rafowy vs . węzeł babci);
 • czy łatwo jest rozwiązać , np czy to się zacina;
 • czy ma dobrą mechanikę , węzły mają inną mechanikę, niektóre działają dobrze pod obciążeniem, inne działają dobrze, jeśli siła jest przyłożona w określonym kierunku itp. ; na przykład nie jest dobrze, jeśli lina jest zbyt mocno wygięta, innym przykładem może być pętla z ręki, która jest strasznie zła jako węzeł pętli w środku (powoduje zbyt duże naprężenie).

Węzeł z kokardą. (Animacja: podstawowy sposób.)

 • Proste.
 • Szybkie.
 • Bezpieczne.
 • Przydatne.

Jednak zdecydowanie polecam nauczenie się alternatywnego sposób jej wiązania:

fast bowline tying method

Na początku może to wyglądać na skomplikowane, ale z prawdziwą liną (zamiast zdjęć) jest to w rzeczywistości prostsze niż standardowy sposób. Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, jest upewnienie się, że węzeł się przekształca, to znaczy, że część węzła ślizgowego ześlizguje się, w trakcie wciągania wolnego końca do wewnątrz (jest to ważne, ponieważ węzeł nie jest wcześniej zabezpieczony).

Węzeł ósemkowy. ( Animacja.)

 • To jeden z podstawowych węzłów.
 • Łatwo jest modyfikować i dostosowywać do innych potrzeb, np zobacz pętla ósemkowa.
 • Często jest to lepszy wybór niż tylko węzeł od ręki.

Węzeł rafowy i wersja chirurga. ( Animacja.)

 • To proste i dobrze znane (Twój kolega może go użyć).
 • Jest kluczowe , aby wiedzieć, że druga ręka powinna być związana z inną orientacją, w przeciwnym razie spowoduje to niepewny węzeł babci.
 • Wersja dla chirurga zapewnia dodatkowe zabezpieczenia (nie do końca, ale jest wystarczająco dokładna).

Motyl alpejski i zakręt motyla. (Animacja: pętla i zagięcie.)

 • To bardzo przydatny węzeł typu pętla w środku.
 • Inne węzły o podobnej funkcji są skomplikowane (te proste są niepewne lub mają złą mechanikę).
 • Zakręt motylkowy jest tym samym węzłem i dość bezpiecznym zgięciem.

Gięcie arkusza i podwójne gięcie arkusza. (Animacja: pojedyncza.)

 • Prosty i bezpieczny.
 • Nadal ok, jeśli zawiązany nieprawidłowo (tj. Zagięcie arkusza po lewej stronie jest znacznie lepsze niż węzeł babci).
 • Możesz dodać drugą pętlę (tj. podwójne zgięcie arkusza) dla dodatkowej wytrzymałości.
 • Działa świetnie, nawet jeśli liny mają inną średnicę (najprostszy węzeł z tą właściwością).
 • Nie zacina się tak bardzo.

Zaczep goździkowy i ABOK # 1674 (jest to wersja węzła Millera, czasami nazywanego węzeł torebkowy). (Animacja: zaczep goździkowy.)

 • Zaczep goździkowy jest łatwy do zapamiętania ze względu na jego symetrię (możesz od razu stwierdzić, czy coś jest nie tak).
 • Zaczep goździkowy jest bazą dla wielu innych sęków np zobacz wodną dzióbkę.
 • Samo w sobie jest przydatne, np. zobacz zaczep do toczenia.
 • # 1674 to mój ulubiony sposób na przymocowanie liny do przedmiotu: to prawie goździkowy zaczep, bezpieczny i nie zacina się.
 • Właściwie każdy z węzłów Millera, węzeł dusiciel, węzeł pawęży wystarczy, więc wszystko, co zawiążesz, powinno być w porządku.

Mam nadzieję, że to pomoże :-)

#5
+5
jonsequitur
2012-01-25 04:41:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Są trzy węzły, które według mnie pokrywają większość moich potrzeb:

Zaczep truckera można mocno zacisnąć i łatwo jest zwiększyć lub zmniejszyć napięcie. Przydaje się do mocowania ładunków (na łodziach lub bagażnikach dachowych), stosowania zmiennego napięcia (np. W przypadku plandek lub hamaków) i wyciągania. Można ją rozpiąć jednym szybkim pociągnięciem.

Linka jest idealna do zakotwiczenia końca liny do stałego przedmiotu. Nie zaciska się pod naciskiem i można go łatwo cofnąć. Jest dobry na hamaki, plandeki, liny holownicze i wiązanie łodzi.

Kwadratowy węzeł służy do związania ze sobą końców dwóch krótszych lin w celu uzyskania dłuższej liny.

-1: Kwadratowy węzeł nie jest bezpieczny do użycia jako * zgięcie * (aby dwie liny działały jak dłuższa), zwłaszcza jeśli rozmiary lin są różne. Może łatwo wywrócić się do zaczepu dla krowy i poluzować. Może się łatwo zaciąć, gdy chcesz go rozwiązać.
@JayBazuzi, czy na pewno nie mówisz o węzełku babci, który jest NIEPRAWIDŁOWYM sposobem na zawiązanie kwadratowego węzła. kwadratowy węzeł jest fajny, jeśli dasz mu wystarczająco dużo ogona.
Kwadratowy węzeł jest dobry jako węzeł do wiązania, w przypadku „paczek z brązowego papieru związanych sznurkiem”, zabezpieczających zwinięty żagiel lub podwójnie wsuwanych w sznurowadła. Jednak jest to kiepski wybór jako zakręt. Rozważ http://en.wikipedia.org/wiki/Square_knot#Misuse_as_a_bend
Kwadratowy węzeł jest łatwy do nauczenia, łatwy do zawiązania i powszechnie znany, ale niezbyt ważny. Gdyby dziób i kwadratowy węzeł zamieniły się miejscami w naszej kulturze, byłoby lepiej.
@JayBazuzi Trochę się zgadzam, z wyjątkiem sytuacji, gdy używasz łuku do połączenia dwóch kawałków liny (jak używa się węzła kwadratowego), nazywa się to łukiem owcy (odwróć zgięcie owcy po zawiązaniu i powiedz mi, że to nie jest łuk).
@MaskedPlant, Myślę, że masz na myśli [zagięcie arkusza] (https://en.wikipedia.org/wiki/Sheet_bend).
#6
+5
papirtiger
2012-02-07 22:50:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zamiast łuku można użyć 8 węzła. Ma nieco większą wytrzymałość na zerwanie. Można go również bardzo łatwo rozwiązać, nawet po załadowaniu.

Możesz rozważyć motyla alpejskiego, można go użyć, gdy potrzebujesz pętli stojącej na linie. Uważa się również, że wspinaczka jest bezpieczna.

W rzeczywistości jednym z powodów, dla których zwykle preferuje się węzeł łukowy od figury ósemki, jest to, że figura ósemki może być bardzo trudna do cofnięcia po dużym obciążeniu, podczas gdy łuk zwykle zawsze można cofnąć.
Nigdy nie miałem problemu z cofnięciem ósemki, nawet po wstrząsie. F8 jest lepszy na linach wspinaczkowych, podczas gdy linka jest dostosowana do lin plecionych.
Słusznie. Jednak poinformował mnie o tym wykwalifikowany przewodnik górski i wygląda na to, że British Mountaineering Council się z tym zgadza: https://www.thebmc.co.uk/Download.aspx?id=514 gdzie jest mowa o ósemce " Wady Niewiele, ale regulacja nie jest tak łatwa jak linka dziobowa. Może być trudna do odwiązania po załadowaniu ”.
#7
+2
LynchburgExplorer
2014-09-02 17:51:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Węzły, których używam najczęściej podczas biwakowania, to zaczep linowy Taught, zaczep syberyjski, zaczep Trucker's Hitch, węzeł Prusik, pętla Rysunek 8 i węzeł poślizgowy. W rzeczywistości są to jedyne węzły, których kiedykolwiek używałem, poza wiązaniem butów.

Świetnym, łatwym sposobem na ustawienie kalenicy między dwoma drzewami jest użycie zaczepu syberyjskiego i zaczepu Truckera. Zaczep syberyjski pozwala na szybkie zakotwiczenie jednego końca liny do drzewa. A potem zaczep truckera na drugim końcu pozwala ci dobrze i mocno naciągnąć linę. Oba węzły mają zwalnianie węzła poślizgowego, więc zdejmowanie jest łatwe!

#8
+2
Jeff W
2015-08-22 07:27:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inni omówili już tutaj podstawowe węzły. Zamiast publikować więcej, chcę podkreślić, że powinieneś znać jeden lub więcej węzłów dla każdego podstawowego zastosowania:

 • Połączenie dwóch elementów linki wymaga „zagięcia”. Trzy wygięcia to węzeł kwadratowy (rafowy), zagięcie arkusza i zagięcie rybaka. Każda z nich ma pewne zalety w stosunku do innych i są one ważne dla zrozumienia, ale wszystkie mają ten sam efekt (w szczególności łączenie dwóch linii ...).
 • „Zaczep” służy do mocowania linii do stacjonarnego obiekt (czy to kończyna inna linia). Trzy typowe zaczepy obejmują okrągły zakręt z dwoma półzaczepami, zaczep z liną tautline i zaczep do drewna. Ponownie, każdy zaczep ma przewagę nad innymi, ale poznałbym PRZYNAJMNIEJ jeden z nich.
  Niektóre zaczepy, takie jak zaczep pruski lub sopel, mają właściwość „poślizgu i przyczepności”, która może być bardzo przydatna, gdy zostanie wykonana poprawnie.
 • Wreszcie, niektóre węzły tworzą „bight” (pętlę) w linii. Większość z nich tworzy zatokę na końcu (dziób, pętla rybacka), ale niektóre (motyl alpejski lub ósemka kierunkowa) można wykorzystać do umieszczenia pętli na środku linki.

Kontynuując naukę węzłów, upewnij się, że rozumiesz, co odróżnia je od innych tego samego typu. Niektóre węzły są bardziej odpowiednie dla sznurka z włókna naturalnego niż syntetycznego, niektóre łatwo się zacinają, podczas gdy inne są łatwiejsze do rozwiązania, a niektóre mają wyjątkowe właściwości (regulację, dekorację, wytrzymałość itp.).

Kiedy już nauczyłeś się podstaw, zaczniesz rozwijać preferencje, które będą dla Ciebie odpowiednie. Być może ważniejsze jest to, że zaczniesz rozpoznawać, w jaki sposób każdy węzeł powinien być prawidłowo stosowany lub używany w bardziej złożonych zastosowaniach z innymi węzłami.

Jeśli chcesz mieć świetny sposób na przetestowanie podstawowych umiejętności wykonywania węzłów na świeżym powietrzu, spróbuj zawiesić plandeka nie używająca nic poza sznurem. Osobiście uważam, że używam między innymi zaczepów półzaczepowych (czasami zsuwanych), motyli alpejskich, zaczepów dla ciężarówek i haków linowych.

Dobry pomysł, aby podzielić się terminologią pomagającą w dokonywaniu dobrych wyborów węzłów, szkoda, że ​​nie podążyłeś za tym. Wymieniasz kwadratowy węzeł pod zakrętami, kiedy sama nazwa mówi ci, że jest to węzeł, a nie zakręt. NIE jest to dobry węzeł do łączenia dwóch lin razem, ale raczej do związania dwóch końców tej samej liny, np. Do owinięcia paczki. Zaczep pomocnika jest znacznie lepszy od zaczepu tautline i pomaga wcześniej się nadwyrężać. Niektóre węzły tworzą pętlę lub technicznie „oko”, ale może to być prosta walka lub nie (tak jest w przypadku rysunek 8, ale nie na przykład kokarda).
Doceniam opinie, ale muszę z szacunkiem nie zgodzić się w kilku punktach. Kwadratowy węzeł to zagięcie - łączy dwa końce, niezależnie od tego, czy są z różnych lin, czy nie (moje "kawałki liny" nie były do ​​końca ważne). Twój komentarz dotyczący jego niezawodności jest słuszny, dlatego wspinacze używają (podwójnego) zgięcia rybaka, aby stworzyć pętlę prusik. Nie byłem zaznajomiony z zaczepem kadra, ale strona Groga podaje, że jest to to samo, co zaczep linowy. Nie jestem świadomy różnicy między okiem (innym niż w splocie) a rondem, ale doceniłbym pewne wyjaśnienie.
Widzę teraz twój punkt widzenia na zakrętach, jak zdefiniowano tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bend_knots, chociaż uważam za ironię, że zakręty są również używane do tworzenia pętli :). Wikipedia wyjaśnia również różnicę między zaczepem kadłuba a napiętą linią (https://en.wikipedia.org/wiki/Taut-line_hitch) - druga chusta "wewnętrzna" jest ułożona inaczej. Dziękuję za zwrócenie uwagi na te subtelne kwestie.
Jeśli przewiniesz w dół stronę Groga na zaczepie kadra, zobaczysz, że opisuje różnicę w stosunku do zaczepu tautline (i pokazuje zdjęcie tego drugiego) i gdzie pojawia się to zamieszanie. Właściwie mam bardzo stary egzemplarz podręcznika skauta, do którego się odwołuje. Zauważa, że ​​zawiera nazwisko napiętej linii, aby pomóc ludziom szukającym tego nazwiska w znalezieniu kadry.
Możesz nie zgodzić się ze wszystkim, co chcesz, jeśli chodzi o kwadratowy węzeł będący zakrętem, ale IGKT i inni nie zgodzą się z powrotem! Ashley powiedziała, że ​​nigdy nie powinno być używane jako zakręt. Nazywanie go jednym tylko dodaje zamieszania i wzmacnia wiele złych nauk - słyszę np. Przywódców harcerskich opisujących to jako wiązanie dwóch lin razem, a to jest naprawdę zła rada. Zgięcie arkusza (lub wersja podwójna), zgięcie zeppelina, zgięcie figury 8, zgięcie motylkowe to wszystkie dobre zakręty do nauki. W rzeczywistości istnieje zakręt rafowy, który jest węzłem rafowym z obydwoma „ogonami” związanymi podwójnymi węzłami wokół ich stojących części, co zapewnia bezpieczeństwo.
Opisując węzły lub jak je zawiązywać: Pętla to prawoskrętna lub lewoskrętna spirala, w której lina obraca się wokół siebie. Zatoka to odcinek liny w kształcie litery U, który się nie krzyżuje. Oko jest utworzone przez linę wychodzącą i powracającą z węzła, z otwartą przestrzenią pomiędzy. Zwykle spodziewałbym się, że oko będzie stabilne, a nie ślizgające się, ale myślę, że pętlę można opisać jako oko. W przypadku pętli ósemki to „oko” jest w rzeczywistości zatoką. Na łuku dwie nogi oka znajdują się po obu stronach innej części węzła, więc tak naprawdę nie byłaby to zatoka. /pedanteria


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...