Pytanie:
Co mogę zrobić, aby zapobiec zarażeniu się trującym bluszczem?
Deac Karns
2012-01-25 04:47:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo źle reaguję na trujący bluszcz. Podejmuję nadzwyczajne środki, aby uniknąć jakiegokolwiek kontaktu z nią. Noszę długie skarpetki i pełne spodnie w środku lata, ale nadal mam to na rękach.

Czy istnieje spray lub krem, których mogę użyć do stworzenia bariery na mojej skórze?

Może się okazać, że to pytanie zawiera przydatne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemu po jego wystąpieniu: http://outdoors.stackexchange.com/q/19/33
Trzy odpowiedzi:
#1
+10
Peter DeWeese
2012-01-25 11:12:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Badałem to od czasu do czasu przez lata. Ivy Block, Tecnu i Ivarest mają profilaktyczne balsamy. Olej może się nadal rozprzestrzeniać, ale to dobry pierwszy krok. Alternatywnie, służba leśna zaleciła również dezodorant w sprayu. Substancja czynna, chlorohydrat glinu, może zapobiegać wchłanianiu, blokując pory, podobnie jak zapobiega poceniu się. Żadna z tych metod nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się oleju w pewnym stopniu po kontakcie, ale może pomóc chronić leczony obszar.

Ponadto: Jeśli możesz, spłucz w ciągu 30 minut od kontaktu z nią. Zwykle jest to wystarczające, aby zapobiec reakcji.
#2
+7
pkaeding
2012-01-25 11:03:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam podobną skrajną reakcję, więc tego się nauczyłem:

Tecnu działa całkiem dobrze po ekspozycji, ale zanim wysypka się rozwinie (zdaję sobie sprawę to dość krótkie okno możliwości). Może również pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się olejków. Działa poprzez zmywanie olejków ze skóry i działa lepiej niż mydło i woda, które czasami mogą po prostu służyć do rozprowadzania olejków.

Poza tym, jako środek bardziej zapobiegawczy, podałbym jestem pewien, że całkowicie zakrywam nogi i unikam dotykania spodni po tym, jak wiem, że otarły się o trujący bluszcz.

#3
+4
xpda
2012-01-25 05:55:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie ma kremów, które zapobiegają powstawaniu trującego bluszczu. Najlepsze są unikanie i długie ubrania.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to zmyć je. Zwykle, jeśli złapiesz go w ciągu kilku godzin, możesz zetrzeć olej ze skóry mydłem i wodą oraz myjką. Nie widać oleju, ale wydaje się, że wymaga takiej samej ilości szorowania, jak przy szorowaniu oleju lub smaru silnikowego. Ponieważ nie możesz tego zobaczyć, musisz wyszorować cały odsłonięty obszar.

To nie pomoże, jeśli wystąpi ogólnoustrojowa reakcja na trujący bluszcz. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, olejek zwiąże się ze skórą i zaczyna się zabawa.

Eksperci twierdzą, że mycie w ciągu pierwszej godziny może pomóc ograniczyć wysypkę.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...