Pytanie:
Znalazłem Deer Tick u mojego przyjaciela i usunąłem go, co mam teraz zrobić?
whatsisname
2012-01-25 05:21:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas biwakowania z przyjaciółmi w Anywhere National Forest znalazłem u znajomego kleszcza jelenia. Czy po usunięciu go pęsetą jest jeszcze coś, co powinienem zrobić? Czy powinniśmy natychmiast zrezygnować z podróży, czy też zostać kilka dni na pustyni przed wizytą u lekarza?

Picture of a deer tick

Dobrze jest zatrzymać kleszcza, aby można było go zbadać po powrocie, aby sprawdzić, czy nie jest nosicielem takich infekcji.
@studiohack Jakieś odniesienia do tego?
@TimothyStrimple: Właściwie tylko o chorobie z Lyme myślałem: „Tylko kleszcze, które są przyczepione i skończyły karmić lub zbliżają się do końca posiłku, mogą przenosić boreliozę. choroba zwykle trwa 24 godziny przed rozpoczęciem karmienia. ”** [Źródło.] (http://www.uptodate.com/contents/patient-information-what-to-do-after-a-tick-bite-to-prevent -Borelioza).
Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od tego, gdzie faktycznie znajduje się Anywhere National Forest. Jeśli spojrzysz na mapy CDC, borelioza i gorączka plamista Gór Skalistych są wysoce zlokalizowane. Na przykład tak naprawdę nie istnieją w większości Kalifornii. (Przypadki w Kalifornii prawdopodobnie pochodzą od ludzi, którzy podróżowali gdzie indziej i tam ją dostali). Nie można zarazić się chorobą na obszarze, w którym nie ma rezerwuarów dla zwierząt, a duże obszary Stanów Zjednoczonych po prostu nie mają żadnych rezerwuarów zwierzęcych.
Cztery odpowiedzi:
#1
+10
pkaeding
2012-01-25 10:54:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miejsce ukąszenia należy utrzymywać w czystości (upewnij się, że masz cały kleszcz i nie zostawiasz głowy w skórze). Ma to na celu uniknięcie infekcji. Następnie obserwuj okolicę pod kątem wysypki.

Wysypka na boreliozę generalnie (ale nie zawsze) będzie miała wzór przypominający oko byka, z koncentrycznymi okręgami zaczerwienienia wokół miejsca ukąszenia. Niektóre kręgi mogą nie być pełnymi okręgami. Czasami też nie ma w ogóle wysypki, ale taki jest ogólny wzór wysypki.

Nie skróciłbym podróży po zobaczeniu kleszcza, ale miałbym na to oko . Nie wszystkie kleszcze są nosicielami choroby, a jeśli usuniesz kleszcza wkrótce po ugryzieniu, jest mniej prawdopodobne, że zostaniesz zarażony (zakładając, że kleszcz ma chorobę).

Zmieniono, aby dodać: dla wyraźniejszego odniesienie, oto rozmiar typowej nimfy: enter image description here

#2
+8
Karl Bielefeldt
2012-08-30 22:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka lat temu zachorowałem na ehrlichiozę. Dostałem kilkadziesiąt kleszczy podczas wędrówki i nie zauważyłem przez kilka godzin, dopóki nie byłem w domu iw szortach po prysznicu. Oto, czego się dowiedziałem:

  • Nie, nie trzeba go podłączać przez 24 godziny, aby cię zarazić.
  • Objawy zaczęły się pojawiać po całym tygodniu. w górę, ale kiedy to zrobili, było to nagłe i ekstremalne. Tego ranka byłem trochę zmęczony, ale przypisałem to koszeniu trawnika w upale. Poza tym czułem się dobrze, kiedy wyszedłem z domu na lunch do restauracji i dosłownie 30 minut później poczułem się jak najgorsza grypa w moim życiu.
  • Wolą, jeśli możesz zachować kleszcz odniesienia, ale ER zdiagnozuje i rozpocznie leczenie bez tego. Przeprowadzili badanie krwi, które trwało kilka dni, ale od razu zaczęli przyjmować antybiotyki.
  • Interesująca uwaga dodatkowa, lekarze są zobowiązani do zgłaszania chorób przenoszonych przez kleszcze do wydziału zdrowia. Stan uzyskał wyniki testu wcześniej niż ja i zadzwonił z pytaniem, gdzie się zaraziłem.
  • Powodem, dla którego należy je zgłosić, jest to, że choroby przenoszone przez kleszcze są rzadkie. Uważaj, ale nie przejmuj się łapaniem czegoś, dopóki nie będziesz pewien. Z drugiej strony nie chciałbym być na pustyni tydzień później, kiedy pojawiły się moje objawy. Jeszcze kilka dni to nic wielkiego.
Cały ten wątek jest bardzo interesujący. Dorastając w suchych stanach południowo-zachodnich (Góry Skaliste) nie wiem nic o kleszczach. Ale obecnie mieszkając na zachodnim wybrzeżu i od czasu do czasu biwakując tutaj z plecakiem, myślę, że muszę się nauczyć.
#3
+6
Doug Kavendek
2012-08-20 06:27:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka ważnych dodatkowych uwag na temat boreliozy:

  • Kleszcze jelenia w stadium nimfy mają znacznie większą szansę na przeniesienie. Więc jeśli jest prawie tak duży jak ten na zdjęciu dołączonym do pytania, istnieje duża szansa, że ​​nie musisz się martwić. Nimfy są małe.
  • Kleszcz musi być przyczepiony przez co najmniej 24 godziny, zwykle zanim wystąpi jakiekolwiek ryzyko przeniesienia. Jeśli dopiero się zaczyna nadymać, prawdopodobnie jesteś bezpieczny.

Ale oba te rozwiązania służą głównie do spokoju ducha; jeśli to kleszcz jelenia, zawsze go zachowaj, wyczyść ukąszenie i miej oko na okolicę przez kilka tygodni. Ale dotyczy to również ogólnie ukąszeń kleszcza.

#4
+5
xpda
2012-01-25 05:44:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Połóż neosporynę i miej ją na oku przez kilka dni, szukając dziwnie ukształtowanej wysypki.

Więcej informacji na temat choroby wapiennej: Borelioza (borelioza)

Więcej informacji na temat gorączki plamistej Gór Skalistych: Pierwsza pomoc przy ukąszeniach kleszczy

Bardziej szczegółowa pierwsza pomoc przez kleszcza: Ukąszenia przez kleszcza: pierwsza pomoc

Zostałbym z wyjazdem. Regularnie dostaję kleszcze i nigdy nie było to poważne.

Czy masz jakieś zewnętrzne źródła, z którymi mógłbyś się połączyć, które mówią, że jest to właściwy sposób działania? Wydaje mi się to rozsądną radą, ale jest trochę niejasna i bezpodstawna. Co oznacza „dziwnie ukształtowana wysypka”? Dla mnie wszystkie wysypki mają dziwny kształt. Ponadto, czy są jakieś inne objawy, które mogłyby być powodem do niepokoju, inne niż wysypka?
Jestem przyzwyczajony do udzielania takich porad moim dzieciom. To dziwne, oni też mi nie ufają. :-)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...