Pytanie:
Na co powinienem zwrócić uwagę, jeśli chcę kupić namiot zimowy?
RoflcoptrException
2012-01-25 05:19:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bardzo lubię chodzić na rakiety śnieżne zimą. Wchodzę na 3500 metrów i kiedy robię długie wycieczki, naprawdę chciałbym wypróbować zimowy kemping w bardzo odległych miejscach. Czy warto kupić / wynająć specjalny namiot do tego celu? Czy mogę po prostu użyć mojego obecnego namiotu? Na jakie cechy powinienem zwrócić uwagę, wybierając namiot na zimowy kemping?

Jaki jest Twój obecny namiot? Może to pomóc, jeśli zdecydujemy, czy rozsądnie jest kupić nowy!
Dwa odpowiedzi:
#1
+9
Timothy Strimple
2012-01-25 05:31:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podstawowa różnica polega na tym, że dobre zimowe namioty kempingowe są zaprojektowane tak, aby wytrzymywać i / lub ograniczać gromadzenie się śniegu na nich. Wentylacja jest również bardzo ważna, ponieważ nie chcesz, aby w namiocie gromadziła się wilgoć z oddechu, ponieważ możesz obudzić się z mokrym ubraniem.

Namioty zimowe często mają większe przedsionki, ponieważ zazwyczaj masz więcej sprzętu na biwakowanie zimą niż na trzy sezony i nie chcesz, aby cały sprzęt był pokryty śniegiem.

A wiele namiotów zimowych będzie również krótszych niż ich odpowiedniki na trzy sezony. Wynika to z tego, że wiele zimowych biwaków odbywa się w górach z silniejszymi wiatrami, które niższy profil pomaga złagodzić.

Namioty zimowe często mają falbanę śnieżną przyszytą do plandeki, która może być zakopana w śniegu i zapewnia dwie korzyści: 1. zapobiega przedostawaniu się wiatru do namiotu, przydatna, jeśli próbujesz gotować na werandzie, 2 zapobiega śnieg jest wdmuchiwany między namiot wewnętrzny a tropik.
Nie chciałem tworzyć osobnego wątku do tego, ale szukam namiotu na letni kemping. Jestem zapalonym narciarzem, więc zastanawiam się, czy są namioty, które będą pasować na oba sezony, być może pozwolą mi biwakować na śniegu zimą? A dokładniej: coś takiego wyróżnia się na tej stronie? http://www.tentcenter.be - nie mam pojęcia, czego szukać i nie rozpoznaję marek
@HannesFostie: Myślę, że lepiej byłoby, gdyby było to osobne pytanie. Ale ogólnie, aby stać na śniegu, zimowe namioty mają trójkątny kształt. Jednak użyłem mojego trzysezonowego namiotu również do zimowego biwakowania, po prostu kładąc plandekę pod dość ostrym kątem nad namiotem, aby śnieg zsunął się z plandeki zamiast gromadzić się na namiocie. (Moje zimowe biwaki do tej pory odbywały się w lasach). Szczególnie zimą lubię, aby namiot był jak najbardziej otwarty, aby wilgoć opuszczała namiot. Jeśli obawiam się, że może być zimno, wolę zabrać ze sobą drugi śpiwór / kołdrę (lub przyjaciela).
#2
+4
xpda
2012-01-25 12:28:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli korzystasz z obecnego namiotu, upewnij się, że mucha przeciwdeszczowa (warstwa zewnętrzna) pokrywa cały namiot. W przeciwnym razie każdego ranka we wnętrzu namiotu (w odkrytym obszarze) pojawi się zdrowa warstwa szronu.

Namioty czterosezonowe mają zwykle więcej masztów i są trwalsze niż namioty trzysezonowe, na wiatr i śnieg ochrona. Mogą również mieć możliwość odcięcia wentylacji w celu uzyskania ciepła.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...