Pytanie:
Jak leczyć hipotermię?
Jasper
2012-01-25 13:24:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kiedy rozpoznam objawy hipotermii, jak mam ją leczyć? Jakie są niebezpieczeństwa, jeśli objawy zostaną zignorowane?

Leczenie różni się dla różnych stadiów hipotermii. Czy pytasz o 1. stopień / łagodną hipotermię (drżenie motoryczne, "bumble", ...), ciężką (brak drżenia, brak reakcji, ...) lub widmo pomiędzy? Hipotermia to proces i im dalej postępuje, tym trudniej jest go przezwyciężyć, szczególnie w scenariuszach poza terenem.
Gorąco polecam również wzięcie udziału w zajęciach z pierwszej pomocy w dziczy lub wyższych. Lepiej przygotuje cię do radzenia sobie z takimi tematami. [To pytanie] (http://outdoors.stackexchange.com/questions/3260/is-there-a-large-difference-in-wfa-wilderness-first-aid-programs/3271#3271) dotyczy niektórych programów rozważać.
Dwa odpowiedzi:
#1
+10
studiohack
2012-01-25 13:33:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas leczenia łagodnej do średniej hipotermii należy:

  • Przerwać. Stwórz źródło ciepła, takie jak ogień, i ogrzej pacjenta.
  • zdejmij mokre ubranie. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jeśli nie masz innych ubrań do przebrania, jest zdjęcie bielizny / spodnich warstw i wysuszenie tych najpierw , a gdy te warstwy wyschną, wymień je.
  • Spożywaj kalorie, tj. węglowodany, takie jak cukierki, cukier, rzeczy, które przyspieszają metabolizm i rozgrzewają. Szybko spalająca się energia pomoże podnieść wewnętrzną temperaturę pacjenta.

Najważniejsze jest, aby zatrzymać się i ogrzać pacjenta. Pij gorące płyny, rozpal ogień, itp.

Ciężką hipotermię należy leczyć medycznie, jeśli to w ogóle możliwe. Sugeruje się, że najlepszym / jedynym sposobem na ogrzanie osoby jest, aby dwie osoby, po jednej z każdej strony, weszły do ​​śpiwora i ogrzały ją ciepłem ciała (tj. Stopniowo). Nie podawać gorących płynów ani nie próbować ogrzewać się w inny sposób ... Nie zmuszaj pacjenta do zbytniego ruchu, bo spowoduje to wstrząs.

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwa, jeśli wystarczająco długo ignorujesz hipotermię, osoba może wpaść w szok, stać się półprzytomna, nieprzytomna itp. Jest to więc bardzo poważne i powinno być natychmiast leczone.

Przeczytaj więcej: Leczenie hipotermii

Nie jest standardową praktyką kumplowanie się w torbie - jest to znacznie mniej skuteczne, niż mogłoby się wydawać. Preferowaną praktyką jest hipo-wrap, w którym umieszcza się termofory w ważnych miejscach. A konkretnie, niebezpieczeństwo przeniesienia pacjenta w ciężkiej hipotermii nie prowadzi do wstrząsu, ale powoduje atak serca. Źródło: Wilderness First Responder przez ostatnie 6 lat.
@studiohack - Jeśli przeczytałeś powyższą odpowiedź, przeczytaj [ten] (https://rendezvous.nols.edu/content/view/1677/717/), aby uzyskać profesjonalne podejście do leczenia tą metodą.
a przez odpowiedź miałem na myśli link, do którego się odnosisz.
[To jest właściwy link.] (Http://rendezvous.nols.edu/content/view/1677/) Przepraszamy, nie wiedziałem, że link został uszkodzony. @Greg.Ley Jestem z tobą. Ta stara praktyka musi odejść.
Ważna jest również pierwsza pomoc psychologiczna. Przeczytałem raport z wypadku w Appalachian Journal (magazyn do druku AMC), w którym zgubili uratowaną ofiarę podczas noszenia jej w ściółce. Podejrzewali, że ofiara rozluźniła się po przybyciu grupy ratunkowej i zasnęła przed dotarciem do szpitala. Zasypianie, gdy hipotermia może być śmiertelna.
Link jest uszkodzony, teraz jest http://www.outdoors.org/recreation/hiking/hiking-hypothermia.cfm
Najważniejsze jest, aby najpierw ZAPOBIEC hipotermii. W łagodnych przypadkach należy przerwać na wystarczająco długo, aby pacjent się rozgrzał i przyjąć gorący napój / jedzenie. Odpocznij, ale nie za długo i idź dalej. Ćwiczenia będą generować ciepło. Jeśli przestaniesz, musisz być w stanie znaleźć dobre schronienie ORAZ ogrzać wszystkich w grupie. Więc zawsze jest to schronienie / torba do namiotu. Najlepszym planem jest przeniesienie się tam, gdzie można odpowiednio ogrzać pacjenta. Opiekuj się pacjentem podczas przeprowadzki. W poważniejszych przypadkach hipotermii należy jak najszybciej zapewnić pacjentowi ciepło i pomoc medyczną w celu przywrócenia temperatury głębokiej.
#2
+9
HorusKol
2012-01-25 15:51:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wprawdzie mój trening pierwszej pomocy się skończył - ale ostatni kurs pierwszej pomocy w górach, w którym brałem udział około 5 lat temu, był dopasowany do szybkości wystąpienia.

Na przykład - jeśli osoba wpadła do lodowatego strumienia, bardzo szybko się ochłodzi. Musisz szybko podnieść temperaturę wewnątrz ciała - najlepszym sposobem na to jest zdjąć je z mokrego ubrania i wysuszyć, a następnie, jeszcze bez ubrania (to nie jest czas na nieśmiałość), śpiwór z kimś innym.

Jeśli jednak jest to skutek długotrwałego narażenia, nie można ich tak szybko ogrzać (bez względu na to, jak bardzo może się to wydawać). Jeśli nie zaszli za daleko (zęby nadal szczękają, wciąż drżą) - dodatkowe warstwy i gorący, słodki napój mogą pomóc. Niech się ruszają.

Jeśli już nie drżą, prawie wpadają w szok hipotermiczny - w tym momencie weź je do śpiwora z innym ciepłym ciałem. Powinieneś zdjąć warstwy zewnętrzne, ale t-shirty i spodenki można zostawić na sobie.

Jeśli jesteś w wystarczająco dużej grupie i musisz się zatrzymać, wyślij imprezę po pomoc.

Jak wspomniano powyżej, nie jest mądrze wykonywać technikę śpiwora kumpla. Istnieją skuteczniejsze i bezpieczniejsze sposoby opieki nad pacjentami z hipotermią o różnym nasileniu. Nie jest to zalecane!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...