Pytanie:
Jak powstrzymać przepływ krwi po ugryzieniu pijawki?
Lost
2012-01-25 09:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż pijawki są stosunkowo nieszkodliwe i prawdopodobnie nie wykrwawisz się po ukąszeniu, plama krwi na twoich ubraniach może zniechęcać twoich towarzyszy wędrowców.

Czy istnieje jakiś skuteczny sposób, aby przeciwdziałać wstrzyknięciu pijawek antykoagulacyjnych do ukąszenia, a tym samym zatrzymać przepływ krwi w odpowiednim czasie?

Odpowiedź nie jest godna, ale dlaczego nie nosić po prostu proszku krzepnięcia? W każdym razie to całkiem niezły przedmiot na apteczkę.
Kauteryzacja? Nie powinno to być zbyt bolesne, biorąc pod uwagę wielkość ugryzienia.
Aby usunąć pijawkę, użyj paznokcia, aby dostać się pod jej przyssawkę, tak jakbyś używał łopaty. Zmusza to go do uwolnienia ugryzienia bez zwracania się do twojego systemu. Następnie oczyść rany alkoholem, użyj własnej śliny na ranach. Ślina zawiera związki, które przyspieszają gojenie się ran i zostało udowodnione w laboratorium, że znacznie przyspiesza gojenie się skóry. Lub użyj neosporyny ... Aby zapobiec zbyt dużemu krwawieniu, zwykle bandażuję go gazą, a po pierwszych kilku warstwach dodaję kamyk do bandaża, aby wywierać miejscowy nacisk na ranę.
Osiem odpowiedzi:
#1
+11
Justin Self
2012-01-25 10:11:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile wiem, nie ma sposobu na zatrzymanie krwawienia bez stałego ucisku. Z drugiej strony, z powodu ukąszeń pijawek oddajesz tylko 1-3 CC krwi.

Problem z ukąszeniami pijawek i wędrówkami polega na tym, że twoje serce bije mocniej podczas wędrówki, przepuszczając więcej krwi. Często zdarza się, że ugryzienie trwa kilka godzin. Jakkolwiek bez stałego nacisku lub jakiegoś rodzaju uszczelniacza, nie słyszałem o niczym, co możesz zrobić.

Nie jestem pewien, czy to jest prawidłowa odpowiedź. Do wypłukiwania wystarczy 1–3 cm3 krwi w ciągu 20 minut karmienia, ale z rany wycieknie do 24 godzin.
#2
+8
Mr.Wizard
2014-06-15 19:00:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem, że jeśli nie usuniesz pijawki, dopóki się nie napełni i nie opadnie, nie będziesz dużo krwawić i że jest to bezpieczniejsze, ponieważ zmniejsza się ryzyko infekcji. W tej chwili nie mogę znaleźć dobrych źródeł, tylko:

  • Jak usunąć pijawkę (Go Borneo Travel. Com):

    Jeśli pijawka już cię złapała, nie wyciągaj jej. Powszechnie stosowane techniki palenia, solenia i wyciskania powodują, że pijawka wymiotuje szkodliwe bakterie z powrotem do twojego organizmu.

    Pijawki same wypadają, gdy są pełne. Jeśli możesz kontynuować wędrówkę z myślą o małym Draculi zwisającym z ciała, zrób to. Pijawka zrezygnuje i bezpiecznie usunie się w ciągu nie więcej niż 20 minut.

  • Jak usunąć pijawkę (Wild Madagascar. Org ):

    UWAGA: Czy generalnie nie zaleca się próby usunięcia pijawki przez spalenie papierosem; stosowanie środka odstraszającego komary, szamponu lub soli; lub ciągnięcie pijawki. Może to spowodować, że pijawka wróci do rany i spowoduje infekcję znacznie gorszą niż samo ugryzienie pijawki.

Nie to, co uważam za wiarygodne i nie komentuję konkretnie krwawienia, więc jeśli ktoś nie może potwierdzić tej teorii, ostatecznie usunę tę odpowiedź.

Próbowałem też znaleźć jakieś informacje na ten temat, ponieważ intuicyjnie powiedziałbym, że tak należy postępować. W ten sposób są również stosowane w celach terapeutycznych. Ale nie mogłem znaleźć żadnych wiarygodnych źródeł.
@Aravona i Paul: Sądzę, że powinniśmy się dowiedzieć, że ktoś będzie musiał iść po kilka pijawek i jeden dla zespołu. : o)
#3
+7
user8978
2016-03-06 19:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raczej nie pomoże, chyba że torebka herbaty jest pod ręką, ale garbniki w torebkach czarnej herbaty zawierają kwas traneksamowy, który pomaga w krzepnięciu krwi. Właśnie miałem 5 godzin krwawienia z pijawki, które nie zatrzymało się przy ciężkim bandażowaniu i uniesieniu nogi. Nałożyłem torebkę herbaty, którą moczyłem w wodzie z kranu przez 5 minut i od tamtej pory nie krwawi. Stara sztuczka medyczna. To jest jak antidotum na substancję chemiczną w ślinie pijawki, która faktycznie powstrzymuje krzepnięcie.

Wystarczająco łatwe, aby upewnić się, że masz kilka torebek herbaty w zestawie medycznym, czyli wtedy, gdy nie masz ich w zestawie do napojów.
#4
+4
Mazura
2014-06-15 08:02:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ołówek do szambo, bandaż.

Leczenie:

Pijawki należy ostrożnie usuwać ze skóry. Jeśli pijawka zostanie wyrwana ze skóry, jej kły mogą się odłamać i pozostać osadzonymi, co powoduje powstawanie wrzodów. Usunięcie pijawki ułatwia podanie kilku kropel alkoholu, octu lub solanki. Alternatywna metoda usuwania polega na przyłożeniu zapalonej zapałki do pijawki w miejscu mocowania. Po usunięciu pijawki miejsce należy dokładnie obejrzeć, aby upewnić się, że nie ma kłów. Hemostazę (kontrolę krwawienia) można osiągnąć przez wywieranie bezpośredniego nacisku i użycie ołówka ściągającego (krótkiego medycznego sztyftu, często wykonanego z ałunu, który można nakładać na ranę, aby zatrzymać krwawienie), utlenioną, regenerowaną celulozą wchłanialną hemostat lub miejscowa trombina. Ranę należy dokładnie oczyścić kilka razy dziennie środkiem antyseptycznym i antybiotykiem o uniwersalnym zastosowaniu miejscowym, aby zapobiec infekcji. ( źródło)

#5
+3
Aditya
2016-06-30 18:09:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spotkałem się z tym samym i zaproponował mi to kelner w restauracji. Wystarczy kilka razy nałożyć na to miejsce szczyptę kurkumy. Od razu zdziałałem cuda. ​​


Kolejny raport o tym:

http://gwens-nest.com/turmeric-a-spice-worth- wiedząc /

Cięcia / Krwawienie: Kurkuma ma właściwości ściągające. Jest to powszechny środek kuchenny w Indiach na drobne skaleczenia. Szybko zatrzymaliśmy również krwawienie z drobnych skaleczeń i ran, posypując je kurkumą w proszku. Byłem tak szczęśliwy, że nauczyłem się tej wskazówki, ponieważ jedynym innym ziołem ściągającym, o którym słyszałem, było cayenne, a jestem wielkim kotem strachu, jeśli chodzi o gorące rzeczy w moich ustach lub na krwawiących ranach. Kurkuma nie boli ani nie kłuje, ale pozostawia na skórze żółty odcień.

#6
+3
Jani Hyytiäinen
2017-05-03 16:41:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Babka zwyczajna (babka szerokolistna, łuska biała lub babka zwyczajna) .

Plantago major

Źródło zdjęć

Babka zwyczajna występuje na całym świecie i jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i dostępnych ziół leczniczych. Zawiera wiele związków bioaktywnych, w tym alantoinę, aukubinę, kwas ursolowy, flawonoidy i asperulozyd. Badania naukowe wykazały, że ekstrakt z babki lancetowatej ma szeroki zakres efektów biologicznych, w tym gojenie ran, działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwutleniające, słabe antybiotyki, immunomodulujące i przeciwwrzodowe.

Więc zwróć uwagę na ranę gazą.

#7
+1
Travel Enthusiast
2017-03-29 15:00:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Umieść popiół z papieru (po prostu spal mały kawałek papieru i zbierz popiół) w miejscu, w którym zostałeś ugryziony. Krwawienie ustanie.

Ciekawa sugestia. Zrobiłeś to sam? Czy możesz wesprzeć go za pomocą referencji innej firmy? Czy wiesz, na podstawie jakiego mechanizmu to działa? Jakiś szczególny rodzaj papieru? Pytam, ponieważ amerykański papier gazetowy pozostawia bardzo mało popiołu, jeśli dobrze pamiętam.
#8
-4
sean summers
2014-06-09 19:33:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wsyp trochę spalonego popiołu z papieru. Zatrzyma przepływ krwi. Albo po prostu przyklej do rany kawałek papieru.

sean - żadne z Twoich rozwiązań w rzeczywistości nie działa. Potrzebujesz połączenia ciśnienia i materiału, który nie przepuszcza krwi.
Właściwie uważam to za dość interesującą odpowiedź i chciałbym, żeby Sean podał więcej informacji. (Nie zastanawiałem się nad tym zbytnio, aż do odpowiedzi Mazury). Chociaż „spalony papier” można również nazwać „utlenioną celulozą”, produkt medyczny to gaza częściowo utleniona, zwykle chemicznie. Jest wchłanialny przez organizm i działa poprzez promowanie krzepnięcia, a nie poprzez nacisk mechaniczny. Jeśli sugestia Seana się sprawdzi, spodziewałbym się podobnego mechanizmu. Niestety dane pomocnicze są bardzo trudne do znalezienia!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...