Pytanie:
Jakie negatywne konsekwencje może wyniknąć z posiadania zbyt dużej przestrzeni na palce w bucie
PearsonArtPhoto
2012-01-25 06:49:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam duże stopy, więc znalezienie odpowiedniego rozmiaru buta może być trudne. Zazwyczaj mam na sobie rozmiar 13, ale zauważyłem, że mam za dużo pęcherzy w tym rozmiarze i nie mam dużo miejsca na poruszanie się na palcach. Mam parę w rozmiarze 15, ale zostawiają dużo miejsca z przodu. Musiałem zdobyć taki duży but, żeby nie pocierać różowym palcem o przód (wszystkie moje palce są dość zbliżone do tej samej długości, co sprawia, że ​​jestem trochę podstępny ...)

Czy są jakieś negatywne konsekwencje tego, że nie widzę butów, które mają dla mnie za dużo miejsca na palce?

Pięć odpowiedzi:
#1
+9
Timothy Strimple
2012-01-25 06:56:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zbyt dużo miejsca na palce jest problemem tylko wtedy, gdy but jest zbyt ruchliwy ze względu na rozmiar. To może powodować pęcherze. Jeśli musisz mieć większy nosek, większy but może być dobrym rozwiązaniem wraz z czymś w rodzaju sznurówki z blokadą pięty, aby zapobiec nadmiernemu ruchowi stopy w bucie.

#2
+6
Ryley
2012-01-25 06:54:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przeszedłem cały Pacific Crest Trail (~ 4000 km) i Continental Divide Trail (~ 4200 km) w butach o 1,5 rozmiaru za duże i 2-4 szerokości za szerokie (tj. normalnie rozmiar 11,5D, ale nosiłem 12,5EEEE). Główną zaletą był brak pęcherzy. Czasami poślizgnąłem się trochę na dziwnym terenie, ale ogólnie nie zauważyłem żadnych poważnych wad tej konfiguracji.

#3
+6
HorusKol
2012-01-25 08:35:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślę, że to zależy od tego, jak sztywne są Twoje podeszwy.

Jeśli nosisz elastyczne podeszwy i musisz ostrzyć palce o półkę, wtedy szczelina z przodu buta może spowodować wygięcie podeszwy i poślizgnięcie się. Sztywna podeszwa nie miałaby tego samego problemu.

Tak naprawdę nie powinieneś zbyt dużo poruszać się w bucie, jeśli jest ciasno sznurowany - więc jeśli dłuższy but oznacza wygodniejszą szerokość -w takim razie powinieneś z tym pójść.

#4
+3
AnoE
2016-04-27 18:29:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mówiąc o butach , absolutnie musisz uważać na te, które mają zbyt dużo miejsca na „tyłku” (tj. pięcie, kostce, śródstopiu). Prowadzi to do ślizgania się stóp na każdym kroku i może powodować bardzo poważne pęcherze i niebieskie paznokcie, gdy uderzysz w przód.

W takim przypadku warto wypróbować buty, które wydają się małe (ish) dla Twój rozmiar (w okolicy kostki); powinny naprawdę trzymać stopy na miejscu (oczywiście bez ranienia). Wtedy Twoja stopa nie będzie się poruszać i nie potrzebujesz tak dużo dodatkowej (pustej) przestrzeni na palce.

Włącz z drugiej strony, jeśli mam wątpliwości, wybrałbym raczej więcej miejsca na palce u nóg, na dodatkowy „kręcący się pokój”, nienawidzę, gdy moje palce są za bardzo ściśnięte.

Pamiętaj też, aby mocniej zaciągać sznurowadła podczas zjazdu ze wzniesienia niż podczas podjazdu, aby uniknąć naciągnięcia palców na przód przy każdym kroku.

#5
+2
Tullochgorum
2016-04-28 02:43:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miałem też ten problem - moje stopy są małe, ale szerokie i często mam za dużo długości, aby uzyskać szerokość.

Głównym minusem, który odkryłem, jest to, że początkowo mam tendencję potknąć się lub uderzyć palcami w trudny teren, bo chyba jestem przyzwyczajony do czegoś krótszego. Po godzinie lub dwóch umysł wydaje się dostosowywać, ale po prostu bądź czujny na początku, na wypadek gdybyś upadł.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...