Pytanie:
Co mogę zrobić z tymi okropnymi gryzącymi muchami?
whatsisname
2012-01-25 05:17:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz komarów, wielu z nas, obozowiczów z Northwood, padło ofiarą ogromnych rojów gryzących much.

Pomimo obrzucania mnie DEET, nie wydają się zniechęceni, a szczególnie uwielbiają gryźć moje stopy i kostki. Czy jest coś, co mogę zrobić, aby odstraszyć te okropne muchy?

Mój wujek i jego partner w wędrówce przysięgają, że codzienne spożywanie kapsułki proszku cayenne powstrzymuje od nich wszelkiego rodzaju owady, ale nigdy nie widziałem żadnych naukowych dowodów na poparcie tego twierdzenia.
gdzie jest „Northwoods”?
Zasadniczo lasy północnej Minnesoty, Wisconsin i Michigan. Northwoods jest zdefiniowane tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/Laurentian_Mixed_Forest_Province
Osiem odpowiedzi:
#1
+16
Rory Alsop
2012-01-25 05:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Większość ludzi, których znam ( w tym Royal Marines) przysięga na Avon's Skin So Soft, że odstrasza większość gryzących owadów - z pewnością działa dobrze przeciwko muszkom w Szkocji.

Jest to również znacznie mniej szkodliwy dla środowiska niż DEET i pozostawia skórę wyjątkowo miękką :-)

Byli wojskowi tutaj, w naszym pułku umieściliśmy Skin-so-Soft jako drugie miejsce po starym Muskolu, który miał 100% DEET, a cytronelę na odległym trzecim miejscu.
@furtive - Składnikiem aktywnym w Skin So Soft jest cytronella. DEET działa lepiej, ale jest okropny i powoduje korozję plastiku w okularach, zegarkach na rękę itp. Czy wypróbowałeś któryś z produktów zawierających ikarydynę, takich jak Smidge lub Autan?
#2
+10
bmike
2012-02-01 03:22:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bariery fizyczne to mój środek odstraszający. Dobry kapelusz z moskitierą to must have w północnej Minnesocie. Drugą najlepszą rzeczą jest podróżowanie z kimś bardziej atrakcyjnym dla owadów niż ty. Ilość odzieży technicznej, która ma chronić Cię przed gryzącymi owadami, jest zdumiewająca, a każdy przyzwoity instalator może pomóc Ci w tym, co sprawdza się w miejscu, w którym zamierzasz spędzać czas.

#3
+7
Stereotypical
2012-02-02 21:49:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niejednokrotnie, zapomniawszy o DEET, właśnie natarliśmy surowy czosnek. Pachnie, ale odpycha większość błędów.

#4
+6
Aim Kai
2012-02-02 15:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnio używam Smidge, który został opracowany przez Edinburgh University w Wielkiej Brytanii - działa na muszki, kleszcze i komary, jak twierdzą producenci. Podobna do odpowiedzi, której udzieliłem na to pytanie. Podobnie jak Avon's Skin So Soft, nie uszkadza skóry, tak świetny dla osób cierpiących na egzemę, takich jak ja.

I? Jak dobrze to znalazłeś?
#5
+5
furtive
2012-02-03 03:31:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jedną sztuczką jest unikanie ich. Często wystarcza wiatr, aby powstrzymać owady, podobnie jak niższe temperatury w maju, czerwcu, wrześniu i październiku (przynajmniej w Kanadzie). Połącz te dwa elementy, trzymając się gór. Kapelusz, długie rękawy i długie spodnie - wszystko to pomaga, podobnie jak cienkie rękawiczki (Helly Hansen produkuje świetną markę ultracienkich rękawic, które można nosić latem, ale równie dobrze sprawdza się średnio luźna dzianina wełniana). Pomocne są czapki z moskitierami i moskitiery (moskitiery do namiotu).

#6
+5
Benzo
2012-04-06 01:58:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Słyszałem dobre rzeczy o Badger Balm chroniącym przed gryzącymi robakami. To bardziej naturalny repelent zawierający cytronelę, cedr i trawę cytrynową. Kupiłem trochę od REI do wykorzystania na letnie wycieczki rowerowe.

#7
+5
Benzo
2018-03-30 20:36:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W artykule w Spokesman Review stwierdzono, że najlepszym sposobem na gryzienie much jest połączenie permetryny w leczeniu odzieży z pikarydyną w leczeniu skóry i sprzętu.

Przypuszczalnie Picaridin jest bardziej skuteczny niż DEET przeciwko gryzącym muchom, a Permetryna zapewni dodatkową warstwę ochrony przed owadami, takimi jak komary i kleszcze, które mogą lądować na ubraniu.

Dodatkowo ten post z University of Maine Cooperative Extension stwierdza również, że pikaradyna i permetryna są skuteczne w przypadku much.

Widziałem również odniesienia do skuteczności olejku z eukaliptusa cytrynowego w odstraszaniu gryzących much, ale o mniej skutecznym działaniu przeciw komarom.

#8
+4
Vorac
2012-06-01 14:59:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odzież w ciągu dnia, ogień wieczorem i namiot w nocy. Zamiast namiotu jest kilka siatek przeciwko owadom - na śpiwór, na hamak. Jednak ich nie próbowałem.

Ponadto, na podstawie moich doświadczeń tego lata, duże okulary przeciwsłoneczne (podobne do okularów na śnieżyce) są niezbędne w walce z hordami małych much. Powinien ściśle przylegać do twarzy, prawie zasłaniając oczy.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...