Pytanie:
Czy podczas podróży z plecakiem konieczna jest zróżnicowana dieta?
J.T. Hurley
2012-01-25 07:37:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często planując jedzenie na wycieczkę z plecakiem, polegam w dużej mierze na bardzo dużej ilości niezwykle zróżnicowanych mieszanek na szlaki i dla urozmaicenia wrzucam tylko kilka suszonych i nielicznych dań „gotowych”. Nie miałem (o ile mi wiadomo) żadnej choroby z tego powodu, ale koleżanka wyraziła zaniepokojenie, że brak różnorodności spowoduje problemy, biorąc pod uwagę stres związany z wędrówką. Czy robię sobie krzywdę?

Dobrym pomysłem może być określenie - z grubsza - czasu spędzonego z plecakiem. Kilka dni czy więcej niż tydzień? Kilka tygodni?
Bardzo chciałbym usłyszeć od kogoś o prawdziwym zapotrzebowaniu na białko. W poście na blogu NOLS omówiono badania wykazujące utratę masy mięśniowej (i tłuszczu) po kursach NOLS. Wydaje się, że to ciekawe miejsce na rozpoczęcie odżywiania.
Pięć odpowiedzi:
#1
+11
xpda
2012-01-25 07:54:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Występowanie problemów z ograniczoną dietą zajmuje więcej niż 4-5 dni, o ile masz wystarczająco dużo krótkotrwałych rzeczy, takich jak sól (co zwykle nie stanowi problemu). Mimo to, aby być zdrowym, zwykle biorę trochę żucia Flintstone i odwodnionych posiłków.

Masz informację o problemie „Ograniczona dieta wymaga więcej niż 4-5 dni”?
#2
+10
Kate Gregory
2012-12-16 22:59:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podzieliłbym twoje potrzeby żywieniowe na długo, średnio i krótkoterminowo.

Rzeczy takie jak witamina C i witamina A są długoterminowe. Tydzień lub dwa ich niedobory nie spowodują problemów podczas podróży, ani później, gdy wrócisz do normalnych nawyków żywieniowych. Zasadniczo można je zignorować, co jest trochę kłopotliwe, ponieważ byłoby to najłatwiejsze do naprawienia, przyjmując multiwitaminę lub inne suplementy.

W perspektywie średnioterminowej to tłuszcz i białko. Większość ludzi je dużo białka - suszoną wołowinę, orzechy w szlaku, masło orzechowe - i też nabiera wystarczającej ilości tłuszczu. Jeśli z jakiegoś powodu jadłeś takie posiłki jak „makaron z masłem, ale nie serem” i „biały ryż z warzywami”, być może zabrakłoby Ci białka. (Mówię, że być może dlatego, że zboża zawierają trochę białka, a my zazwyczaj potrzebujemy mniej niż myślimy.) To objawia się głównie uczuciem głodu zbyt wcześnie, biorąc pod uwagę ilość wykonywanej pracy i być może słabym snem. Jeśli utrzyma się wystarczająco długo, możesz również mieć problemy z trawieniem. Czytając książki o długich wyprawach, wydaje się, że zanim pojawi się czerwonka, minął miesiąc bez tłuszczu i bardzo mało białka.

Krótko mówiąc, największym zmartwieniem jest błonnik. Jeśli nie jesz żadnych owoców ani warzyw, a wziąłeś chleb i makaron z białej mąki, biały ryż itp. Bez roślin strączkowych, być może nie otrzymujesz żadnego błonnika. W zależności od wieku może to spowodować dyskomfort w ciągu zaledwie kilku dni. Dodaj trochę odwodnienia, ponieważ pocisz się, a picie wody nie zawsze jest pod ręką i możesz czuć się bardzo przytłoczony.

Rozwiązanie problemu błonnika może być tak bliskie jak mieszanka śladowa, jeśli jest pełna suszonych owoców. Jeśli zignorujesz suszone owoce lub jeśli twoja mieszanka szlaków jest pełna M&M, musisz upewnić się, że jesz trochę warzyw. Mieszanka suszonej zupy może zaowocować przyjemnymi obiadami i zadbać o to za Ciebie, albo możesz spróbować częściej gotować. Możesz też zwrócić uwagę na reklamy skierowane do osób powyżej 50 roku życia i przynieść ze sobą suplement z błonnikiem - taki, który dodajesz do wody, byłby prawdopodobnie najlepszy.

Jeśli martwisz się „Czuję się zdrowy i silny, moje ciało działa dobrze podczas podróży, ale czy narażam się na długotrwały problem zdrowotny z okazjonalnymi tygodniami deprywacji? ”Powiedziałbym jednoznacznie, że nie. Nawyk kupowania chipsów na kanapie, który utrzymuje się latami, może to zrobić; tydzień bez wystarczającej ilości błonnika lub witaminy A nie będzie.

+1, ale biały ryż zostaw w domu. Ma usunięte prawie wszystkie składniki odżywcze, więc są to puste węglowodany. Ponadto uderza w organizm zbyt szybko, ponieważ jest zbyt łatwy do strawienia. Zamiast tego używam brązowego ryżu. Wchłanianie trwa dłużej i nadal zawiera składniki odżywcze. Przede wszystkim jednak chodzi o szybkość wchłaniania.
+1 - błonnik to coś, czego zwykle żałuję, jeśli pominę.
#3
+5
Don Branson
2012-12-16 03:07:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby ograniczona dieta spowodowała problemy zdrowotne. (uwaga, nie jestem lekarzem ...)

Ale pamiętaj, że wędrówki są zazwyczaj męczące. Potrzebujesz energii i to dużo. Potrzebujesz energii krótkoterminowej, średnioterminowej i długoterminowej. Posiłek składający się z pełnoziarnistego makaronu z dodatkiem tuńczyka lub łososia z sakiewki oraz niewielkiej ilości oliwy z oliwek i soli zapewni krótkoterminową energię z węglowodanów, w średnim okresie z białka, a na dłuższą z tłuszczów, a także sól, aby uzupełnić to, co straciłeś, utrzymując nawodnienie. Mogę wytrzymać znacznie dłużej, a wzgórza są mniej imponujące, gdy moja dieta jest celowa. Więc prawdopodobnie nie zachorujesz, ale możesz szybko się zmieniać.

#4
+3
Dante Martinez
2012-06-05 16:56:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależałoby to również od tego, co obejmuje Twoja ograniczona dieta. W razie potrzeby możesz żyć całkiem dobrze na wyłącznie fasoli i ryżu przez wiele miesięcy. Mieszanka szlaków i szarpanie, prawdopodobnie nie tak dużo.

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zjeść na szlaku, jest mieszanka szlaków. Orzechy trawią się bardzo długo i spalane są bardzo potrzebne kalorie, aby je strawić. Mięso każdego rodzaju jest również trudniejsze do strawienia, a suszone jest jeszcze gorzej. Przynajmniej mięso lub suszone mięso dostarczają bardzo potrzebnego białka. Mieszanka Trail wypełni twój brzuch, ale nie jest szczególnie pożywna ani kaloryczna ze względu na swoją gęstość.

Znajdź dobre przepisy na fasolę i ryż. Są one znacznie bardziej kaloryczne w przeliczeniu na gęstość i dostarczają węglowodanów, cukrów, tłuszczów i białka, których potrzebujesz.

Ciekawostka z orzechami: zawsze zalecano mi zabranie orzechów na wycieczki (góry i morze / rzeka), ponieważ pomagają czuć się nasyconymi. Czy to tylko połowa historii?
Byłbym zainteresowany cytatem z informacji o orzechach. Co polecasz jako źródło tłuszczów?
#5
+1
Danubian Sailor
2012-06-05 12:45:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niektórzy ludzie mają dużą odporność na ograniczoną dietę.

Słyszałem wiele historii od osób, które spotkałem podczas wspinaczek górskich, o ich wycieczkach wysokogórskich, gdzie ich dieta opierała się głównie na semolinie proszek zmieszany z mlekiem w proszku (coś niejedznego dla mnie z powodu nietolerancji laktozy). Jeden z nich powiedział, że schudł po około 1,5 tygodnia 10 kg wagi ... ale nadal czuł się dobrze ...

Jednak zużycie kalorii dla średnio trudnych plecaków dla mężczyzny wynosi około 5000- 6000 dziennie, więc dość dużo (brałem udział w pomiarach).To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...