Pytanie:
Jakie kroki powinienem podjąć, jeśli ktoś zacznie tonąć?
berry120
2012-01-25 04:33:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakie kroki należy podjąć, jeśli ktoś, z kim wędrujesz, zaczyna w niekontrolowany sposób zapadać się, powiedzmy, w bagno? Jakie są dobre techniki i punkty, których należy użyć, aby bezpiecznie i szybko je usunąć? Nie mówię o momentach, kiedy ich stopy mogą się trochę zmoczyć, to znaczy, kiedy ktoś nagle zaczyna się przewracać, to z pewnością realne zagrożenie i trzeba działać szybko. Czy jest jakiś rodzaj liny, który się do tego nadaje, dobre węzły czy coś w tym rodzaju? Co warto ćwiczyć?

Równie dobrze, co najlepiej zrobić, jeśli przydarzy się to Tobie i jesteś sam?

Czytam to jako „Co robić, gdy ktoś zaczyna śmierdzieć”, co jest naturalną częścią wędrówki: D
@TimothyStrimple Hah, uwielbiam to! Cóż, może to być nieprzyjemne, myślę, że nie jest aż tak krytyczne;)
@xpda Cóż, czasami ja też to robię - ale jest gdzieś granica między kimś zmokłym, bo ziemia jest trochę grząska, a kimś, kto robi krok i bez ostrzeżenia gwałtownie schodzi ...
O czym [toniesz] (https://www.youtube.com/watch?v=yR0lWICH3rY)?
Trzy odpowiedzi:
#1
+16
Hartley Brody
2012-01-25 08:30:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli „toniesz”, oznacza to po prostu, że stoisz na substancji, która jest bardziej przepuszczalna niż twardy grunt, ale (miejmy nadzieję) mniej przepuszczalna niż powierzchnia basenu. Prawdopodobnie coś w rodzaju gęstego błota bagiennego lub ruchomych piasków.

Jak powiedział justnS, chcesz spróbować jak najbardziej rozłożyć ciężar na powierzchni. Często na wierzchu substancji znajduje się gruby film - lub po prostu naturalne napięcie powierzchniowe - i jeśli to możliwe, należy unikać jego przebicia. Używaj roślin lub innych rzeczy, które wydają się mocno trzymać na powierzchni.

Skoncentruj się na uzyskaniu jak najbardziej poziomej pozycji. Nawet jeśli jest obrzydliwy, połóż się w nim. Miejmy nadzieję, że poczujesz pod sobą jakąś część ziemi, która jest solidniejsza niż reszta. Spróbuj poruszać się po powierzchni w tym kierunku.

Nie przerażaj się i nie próbuj wyciągać nogi prosto do góry i na zewnątrz - w końcu wepchniesz tylko głębiej drugą nogę.

Siedzenie lub leżenie tyłem może przynieść korzyści, jeśli ktoś wyląduje na twardszym podłożu, z którego właśnie zszedłeś - oczywiście nie ma gwarancji, ale wydaje się to możliwe.
#2
+14
Shawn
2012-01-27 04:47:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, upewnij się, że nie zostaniesz złapany w takiej samej sytuacji, jak osoba, której próbujesz pomóc. Nie spiesz się i nie ciągnij go.

Zamiast tego pozostań na twardym podłożu i użyj wszystkiego, co masz (liny, plecaka, koszuli, gałęzi, możesz tu być tak kreatywny, jak potrzebujesz) ciągnąć przyjaciela na odległość.

Jak powiedzieli inni, osoba, która została złapana, powinna unikać zbyt dużego ruchu i starać się rozłożyć ciężar na szerszej powierzchni.

#3
+8
Justin Self
2012-01-25 05:07:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Postaraj się rozłożyć swoją wagę tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli masz na sobie plecak, zdejmij go, połóż przed sobą i wykorzystaj, aby uzyskać jak największą dźwignię.

Używaj patyczków, roślin, wszystkiego, co możesz dostać w swoje ręce, aby rozprowadzić swoją wagę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...