Pytanie:
Jak uniknąć pijawek?
John Doyle
2012-01-25 11:12:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnim razem, gdy zaatakowały mnie pijawki, myślałem, że podjąłem wystarczające środki ostrożności, takie jak naciągnięcie skarpetek na spodnie i unikanie chodzenia po szczególnie wilgotnych obszarach lub wysokiej trawie, ale mimo to ssały mi kostki. Jakie są najlepsze metody, aby przede wszystkim nie uznawać Cię za interesującego? A co powstrzyma ich przed znalezieniem Twojej skóry, jeśli się tym zainteresują?

Gdzie wędrujesz, który jest tak zarażony? Znalazłem te stylowe skarpetki Anti Leech w wyszukiwarce Google: http://www.mosquitohammock.com/AntiLeechSocks.html
Czy pijawki przeszły przez twoje skarpetki? Czy możesz dać mi znać? Myślałem, że naciąganie skarpetek zadziała
Pijawki @Huangism mogą z łatwością przedostać się przez skarpetki. Mogą również w jakiś sposób dostać się do buta turystycznego i dotrzeć do palców u nóg.
Jadę nad jezioro Minnewaska na weekend 4 lipca i słyszałem, że w jeziorach są pijawki! Naprawdę chcę pływać. Chcę wiedzieć, co NAPRAWDĘ działa.
Osiem odpowiedzi:
#1
+18
yukyuk
2012-08-06 09:14:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam dużo pijawek w moim (skądinąd) ślicznym basenie, który jest w strumieniu, tak jak opuszcza jezioro. Przeczytałem o możliwych środkach odstraszających pijawki, a teraz pocieram odsłoniętą skórę prawie każdym rodzajem kremu i wszystkie wydają się działać. Obecnie najbardziej lubię wodoodporny krem ​​z filtrem przeciwsłonecznym, ale użyłam też Off (Eucalytus), a nawet zwykłego kremu nawilżającego. Nie próbowałem jeszcze oleju spożywczego, który byłby lepszy dla środowiska i założę się, że zadziała. Olejek kokosowy jest ulubionym produktem, ale mogą go po prostu polubić!

Jestem zbyt leniwy w upalny dzień, żeby pocierać wszystko, więc po prostu robię nogi i nogi. Wydaje się, że pijawki nie wchodzą do jednoczęściowego kostiumu kąpielowego. Myślę, że atakują stopy i nogi, ponieważ są bliżej dna jeziora, ale tak naprawdę nie wiem, dlaczego moje ręce, ramiona, szyja / głowa wydają się ich nie interesować. Spieszę się też w głębszą (około pięciu stóp) wodę i myślę, że to pomaga. Ludzie, którzy stoją na płyciznach, zwłaszcza w pobliżu trzcin, wydają się przyciągać dużych.

Wczoraj mój mąż łowił ryby z mostu na bardzo płytkiej wodzie, podczas gdy ja pływałem i złapał jego haczyk, więc dzielnie go uratowałem. Później miałem pijawki (malutkie) na moich gumowych sandałach, ale żadnego na nogach. Używałam wodoodpornego kremu z filtrem i byłam już w wodzie około 20 minut, więc fakt, że krem ​​nadal działał, był wesoły.

Dorastałem w środkowej części Saskatchewan, a pijawki były faktem. Każdy dzieciak, który chciał popływać, po prostu mieszkał z nimi. Teraz nie jestem już tak tolerancyjny, ale nadal kocham wodę, więc musiałem znaleźć rozwiązanie, gdy kupiliśmy domek w centralnej BC.

Dzisiaj spróbowałem czegoś innego. Założyłem rajstopy i działały idealnie, ale skoro szare rajstopy wyglądają naprawdę dziwacznie, przymierzam rajstopy „nude” i pewnie nikt tego nie zauważy. Nie żeby w pobliżu był ktoś oprócz okazjonalnego rybaka.

#2
+15
Justin Self
2012-01-25 13:32:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  1. Możesz spryskać skarpetki / buty jakimś sprayem deet lub wodą z tytoniu (namocz liście tytoniu w wodzie).
  2. Słyszałem, że sól działa podobnie na pijawki. robi ślimaki, więc możesz trochę tego nosić przy sobie i co jakiś czas pocierać o nogi / stopy
  3. Skarpetki z pijawkami są dość skuteczne, ponieważ uszczelniają kolano i fizycznie chronią przed pijawkami przed dostaniem się do Ciebie, ale mogą być niewygodne.
  4. Słyszałem, że działa sok cytrusowy. Nigdy tego nie próbowałem, ale wydaje mi się, że to zmyślone.

Spraye odstraszają, sól sprawi, że odejdą, a skarpetki tylko uniemożliwiają dostęp.

Jakieś dowody na historię wody tytoniowej? Też to słyszałem, ale nigdy tego nie zweryfikowałem.
@LBell Nie znalazłem żadnego naukowego dowodu, ale Google przedstawia sporo odniesień do sztuczki. Podobno jest dość popularny.
Warto wspomnieć, że woda tytoniowa, jeśli jest wystarczająco mocna, może przyprawić o zawrót głowy od nikotyny. Tabaco wchłaniane przez skórę nie jest szczególnie niebezpieczne, ale może powodować dyskomfort.
#3
+8
Ricketyship
2018-05-22 23:55:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wiem, że to trochę za późno, ale mając duże doświadczenie z pijawkami, wierzę, że mogę tutaj dodać jakąś wartość.

  • Sól działa zarówno przy unikaniu, jak i usuwaniu pijawek. Metodą aplikacji jest nałożenie dużej ilości soli na dłoń, dodanie kilku kropli wody, aby stała się odrobiną pasty, a następnie marynowanie boków butów i wierzchu porcja z tą pastą. Pijawki nie wyjdą poza linię soli. Możesz też nanieść sól pastę na nogi i skarpetki. Zastosuj ponownie, jeśli pasta zmywa się podczas przekraczania strumieni lub gdy pada. Większość próbuje posmarować nogi suchą solą, która nie skleja się i nie odpada. Dlatego wielu nie wie, jak skuteczna jest sól w profilaktyce. Większość zna sól jako środek do usuwania pijawek (którym też jest).
  • Tytoń - Nie działa . W najlepszym przypadku tworzy to dla ciebie super śmierdzącego towarzysza. Twoje buty trekkingowe, spodnie i skarpetki będą wtedy śmierdzieć przez naprawdę długi czas.
  • Deet działa. Należy to ponownie założyć na wypadek deszczowej wędrówki.
  • Skarpetki z pijawkami - bardzo niewygodne. Częściowo skuteczne. Skuteczność zależy od tego, jak mocno zawiązuje się węzły na górnym końcu skarpety pijawki. Nie przeszkadza to również pijawkom wdrapać się na ciebie. Po prostu sprawiają, że pijawki zostawiają Twoje stopy w spokoju i wspinają się wyżej (w każde ciepłe miejsce, które znajdą).
  • Środki antyseptyczne, takie jak spray Dettol. Pomagają one pozbyć się pijawek, które już się na ciebie wdrapały. Spryskanie ich również powstrzyma pijawki przez krótki czas (spray ma tendencję do łatwego zmywania).
  • Pasta z wapna gaszonego (pasta z limonki) - Nie działa . W najlepszym przypadku trochę spali twoją skórę :)

Powiedziawszy to, jeśli brodzisz przez gęstą dżunglę, skończysz z pijawkami na swoim ciele z roślin wokół ciebie. Żadna z tych metod nie pomoże. Powyższe metody dotyczą tylko pijawek wznoszących się z ziemi. W przypadku tych, które są na liściach i krzakach, najlepiej jest użyć sprayu deet lub sprayu dettol, aby je usunąć.

Uwaga: wypróbowałem wszystkie powyższe metody. Jestem częstym gościem w lasach zarażonych pijawkami.

Nigdy nie jest za późno, aby dodać świetną odpowiedź! Dziękuję za dodatkowe informacje!
#4
+4
Blogged
2014-07-02 10:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Użyj soli, ponieważ pomaga ona usunąć pijawki. (Wiem, że to działa, osobiście widziałem, jak działa i szczerze mówiąc, wysusza je). Możesz też po prostu zostawić je, aby się zapełniły i odpadły, a potem znikają. Największym zmartwieniem jest jednak prawdopodobnie infekcja z powodu nieprawidłowych metod usuwania.Aby zapobiec pijawkom, polecam skarpetki lub spodnie z pijawkami, ponieważ naprawdę działają, ale są nieco niewygodne. Używaj również pończoch (noś pończochy). I spryskaj się środkiem odstraszającym owady i olejem eukaliptusowym.

#5
+4
Godwin Manuel
2016-06-07 14:23:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Okazało się, że pijawki znalezione w klimacie tropikalnym wypadają z miejsca ukąszenia, jeśli zostaną posypane solą. To bardzo skuteczny sposób na ich usunięcie. Sam doświadczyłem tego, kiedy byłem na trekkingu w południowym stanie Kerala w Indiach. Niestety zatrzymanie krwawienia z palca zajęło mi ponad godzinę. Zauważyłem, że reakcja pijawki na sól wylaną na nią była spontaniczna i wydawało się, że później umiera od soli. Istnieje jednak możliwość, że jego ząb utknie w procesie i pozostanie przyczepiony do otarcia, co może powodować swędzenie / obrzęk, a następnie infekcję, jeśli nie zostanie natychmiast leczone. Nigdy nie należy próbować wyciągać go ze skóry, ponieważ spowoduje to krwawienie, a jego pozostałości pozostaną przyczepione do naszego ciała.

#6
+3
Debbie
2014-09-07 05:35:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dostałem okropnie pachnące perfumy, miałem je w torbie i jednym małym pryskiem odpadł pijawka. Następnym razem, gdy zszedłem do tamy, spryskałem nim nogi i kostki, nigdy nie dostałem pijawki, chociaż ludzie ze mną tak! Nie wiem, czy to zapach, czy alkohol w perfumach, ale działa dla mnie.

#7
+3
harvey
2015-01-20 10:36:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Z mojego osobistego doświadczenia podczas wędrówek po dżungli wynika, że ​​jeśli ścieżka, po której idziesz, jest pełna pijawek, nie ma sposobu, aby ich ominąć. kiedy nadarzy się okazja. Wtedy absolutnie nie czujesz, jak wspinają się po skórze, ani nie czujesz, jak cię gryzą, skarpetki są absolutnie bezradne. Próbowałem założyć 2 pary skarpet. Wysokie buty lub trzewiki też są bezradne, zauważyłem, że sól nie działa, ale dobrze działało spryskanie pijawki tym środkiem odstraszającym komary. To był spray, który kupiłem w supermarkecie. Ma w sobie sok cytrusowy i to, jak sądzę, odpycha pijawki, a dwukrotne rozpylenie sprawiłoby, że upuściłyby się. Krwawisz wtedy tylko trochę i nie powinieneś panikować, mając przy sobie pijawki, ponieważ podobno wysysają toksyny, które masz we krwi. Mówi się, że przynoszą dobro twojej krwi. Nie umrzesz od ukąszeń pijawek, ale należy unikać paniki i próbować wyciągnąć pijawki palcami. Jest to oparte na moim osobistym doświadczeniu (w Azji Południowo-Wschodniej). Pijawki były małe, ale teraz w innych częściach świata (w Ameryce Południowej), trudniejsze w obsłudze mogą być paskudne pijawki.

Pijawki mogą być używane w terapii leczniczej, ale te zwierzęta są hodowane w dobrze obserwowanych warunkach. Pijawki gryzące cię w dżungli mogą mieć choroby, które mogą również zaszkodzić gospodarzowi.
#8
+2
pankaj
2015-09-21 09:47:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli możesz wyraźnie obserwować, możesz łatwo rozróżnić dwa końce pijawki. Część ustna / głowa będzie cienka, a część tylna / ogonowa, w której uwalnia gumę, aby skleić się, będzie gruba. Aby usunąć pijawkę, połóż dwa kciuki na swoim ciele tak, aby usta pijawki znalazły się między nimi, teraz zacznij przykładać siłę kciukami, naciskając mocno na swoje ciało ... krew pompuje do pijawki więcej niż to konieczne i zaczyna unosić głowę część .. teraz po prostu ją wyrzuć .. Nigdy nie używaj do ssania pijawki / zapalniczki / soli / innych sprayów, które spowodują, że pijawka zacznie wymiotować krwią, a czasami może wymiotować do twojego ciała. Nigdy nie wyrzucaj pijawki podczas ssania krwi. . jeśli jego zęby utkną w twoim ciele… zostaniesz zarażony…To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...