Pytanie:
W dziobie mojego czółna po kamieniach zrobiłem wielką wyżłobienie. Jak mogę to naprawić?
whatsisname
2012-01-25 03:30:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przechodząc przez bystrza, zsunęliśmy się po poszarpanej skale, która spowodowała powstanie ogromnego wyżłobienia na dziobie mojego czółna z włókna szklanego. Jaka metoda i proces jest najlepsza do naprawy, aby następnym razem, gdy uderzę w skały, nie przebiły się natychmiast i nie zalały kajaka?

Dwa odpowiedzi:
#1
+14
Timothy Strimple
2012-01-25 05:06:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprzedają zestawy naprawcze z włókna szklanego w większości sklepów z łodziami, które są przeznaczone do tego rodzaju napraw. Zawiera ściereczkę z włókna szklanego, którą nakłada się na uszkodzony obszar, a także żywicę / środek utwardzający, który utrzymuje plaster na miejscu. Każdy zakupiony zestaw powinien zawierać instrukcje dotyczące stosowania łatki.

zrób to łatkę z kevlaru
#2
+9
Kate Gregory
2012-05-02 17:06:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas podróży: taśma klejąca. Jest mocny i elastyczny i łatwo go nosić ze sobą na 3 lub 4 stopy. Użyłem go do naprawy jarzma w szczerym polu.

Kiedy jesteś w domu: trochę tkaniny z włókna szklanego i trochę żywicy epoksydowej. Lub jeśli jest to bardziej głęboka rysa niż wyżłobienie, tylko żywica.

Epoksyd? Czy nie jest większość poliestru z żywicy z włókna szklanego? Czy są one porównywalne?
Zbudowałem swój kajak z żywicy epoksydowej i właśnie tym bym go naprawiał, gdyby tego potrzebował. To było grubo ponad 20 lat temu, więc być może materiały się zmieniły, ale producenci żywicy, której użyłem, twierdzą, że ich materiał jest lepszy niż poliester: http://www.westsystem.com/ss/polyester-over-epoxy/
„Epoksyd WEST SYSTEM® to wspaniały materiał do naprawy łodzi z włókna szklanego poliestrowego”. - to odpowiada na moje pytanie.
epoksyd może naprawić poliester, ** nie ** na odwrót.
@ErikvanDoren, więc jeśli nie wiesz, czy twoja łódź jest epoksydowa czy poliestrowa, mocowanie za pomocą żywicy epoksydowej (jak sugerowałem) będzie bezpiecznym wyborem.
@KateGregory, dokładnie i pamiętaj, że po rozpoczęciu naprawy żywicą epoksydową będziesz musiał tego używać, aby być po bezpiecznej stronie, jeśli będziesz musiał coś naprawić tuż obok poprzedniej naprawy epoksydowej
@Mr.Wizard Żywica poliestrowa jest używana, ponieważ jest tania. Ale nie wiąże się dobrze z utwardzoną samą formą. Jeśli poważnie myślisz o naprawieniu tego prawidłowo, użyj żywicy epoksydowej. Ponadto: rozważ założenie płytek z kevlaru. To pochłania wiele nadużyć na dziobie i rufie, dodaje funta do twojego kajaka i oszczędza ci wiele żalu.
@SherwoodBotsford Dzięki za wskazówki. Nie posiadam kajaka, ale w pewnym momencie wciąż widzę, że muszę łatać włókno szklane.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...