Pytanie:
Co powinienem wiedzieć, jako doświadczony turysta we wschodnich Stanach Zjednoczonych, przed wędrówką po zachodnich stanach?
pkaeding
2012-01-25 10:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sporo wędrowałem i wędrowałem po wschodnich Stanach Zjednoczonych (głównie w Nowej Anglii), ale niedawno przeprowadziłem się do Kalifornii. Jakie są główne różnice w przygotowaniu lub wyposażeniu, które powinienem spakować? Mówię bardziej o wędrówkach po obszarach leśnych (w przeciwieństwie do pustyń).

Jakie nowe wyzwania zobaczę z terenu, dzikiej przyrody itp. I jak mogę się na to przygotować?

Trzy odpowiedzi:
#1
+17
studiohack
2012-01-25 17:32:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kilka pomocnych uwag od osoby mieszkającej w zachodnich Stanach Zjednoczonych ...

Wysokość nad poziomem morza :

  • jest ważnym czynnikiem w wędrówkach często na zachodzie, zwłaszcza w okolicach Gór Skalistych i Sierra Nevadas, doświadczysz dużo zmian wysokości. Zachodni teren jest bardzo zróżnicowany - nawet na przestrzeni kilku mil. Upewnij się, że Twój sprzęt (buty, plecak, zapasy itp.) Poradzi sobie z takimi zmianami. W ciągu kilku godzin zmieniłem wiele tysięcy stóp pieszo.
  • Przygotuj się na chorobę wysokościową i zdaj sobie sprawę, że spalasz więcej energii / kalorii na większych wysokościach.
  • Poza tym jest mniej powietrza. Przekonasz się więc, że szybciej zabraknie ci tchu (w zależności od tego, jak ekstremalne jest wzniesienie). Prawdopodobnie będziesz musiał dostosować swój harmonogram, aby przewidzieć przerwy i czas na dostosowanie się do wysokości i oddychanie rzadszym powietrzem.

Dzika przyroda :

  • Na Zachodzie Ameryki, zwłaszcza w Górach Skalistych i Sierras, a także na innych obszarach górskich / leśnych, występuje wiele różnych gatunków dzikich zwierząt.
  • Bądź świadomy tego, co ma każdy region oraz jak je zidentyfikować i sobie z nimi radzić. Podsumowanie postępowania z niedźwiedziami napisałem tutaj: Jakie środki ostrożności powinienem podjąć, aby chronić siebie i swój obóz przed niedźwiedziami?. Pamiętaj na przykład, że istnieją podobieństwa i różnice w sposobie spotkania niedźwiedzia i lwa górskiego. Lwy górskie, powinieneś patrzeć w dół, niedźwiedzie, nie. Ale powinieneś być jak największy dla obu.

Pogoda :

  • Zawsze planuj różne warunki pogodowe można uzyskać śnieg, deszcz i czyste niebo w ciągu 12-18 godzin. Wiele zachodnich stanów to obszary pustynne, co oznacza, że ​​w ciągu dnia może być bardzo gorąco, a w nocy bardzo zimno. Więc zaplanuj odpowiednio.
  • klimat jest często gorący i suchy, wilgotność może być bardzo wysoka lub bardzo niska, więc przygotuj się na suchą skórę, popękane usta i spodziewaj się, że będziesz pić znacznie więcej wody w klimacie suchszym niż Ty są używane do. Ogólna zasada: Jeśli jesteś spragniony, już jesteś odwodniony.
Coś, co możesz chcieć dodać do świetnej odpowiedzi, że kanały nosowe ze wschodniego wybrzeża są wykorzystywane do znacznie wyższej wilgotności otoczenia. W suchym powietrzu mogą wystąpić krwawienia z nosa. Prostym środkiem zapobiegawczym jest noszenie balsamu do ust i wcieranie go w palec, a następnie pocierać balansowanym palcem otwór nosa. Nie ładne, ale lepsze niż krwawienie z nosa.
Do wysokości należy dodać jeden punkt: * Słońce *. Wędrowałem głównie przez pochmurną pogodę blisko poziomu morza na 68–70 ° N, nigdy nie myślałem o Słońcu jako niebezpieczeństwie, ale na 3500 m na 37 ° N jestem całkiem pewien, że tak jest.
na Wschodzie jest też dużo niedźwiedzi. więc nie ma żadnej różnicy w tym aspekcie.
Niedźwiedzie z Zachodu to zupełnie inna gra w piłkę niż na Wschodzie.
#2
+9
PearsonArtPhoto
2012-01-25 10:52:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto krótkie podsumowanie tego, co mogę Ci powiedzieć. Powinienem powiedzieć, że będzie to dotyczyło bardziej wschodnich części stanu, zarówno północnych, jak i południowych. Mieszkam w Arizonie, która ma podobne trudności ...

  1. Wysokość: chociaż nie wszystkie wędrówki na Zachodzie odbywają się na wysokości, jest o wiele więcej możliwości. Rutynowo wspinam się na wysokość 8000 stóp, co jest bardzo trudne na wschodnim wybrzeżu. Może to powodować wiele różnych objawów, z których pierwszy jest zwykle słabszy niż zwykle.
  2. Woda - w zależności od tego, gdzie wędrujesz, może być znacznie mniej okazji do zdobycia wody niż miałbyś inne miejsca. Sprawdź wcześniej, czy masz dostępną wodę, a nawet jeśli to zrobisz, planuj przywieźć więcej, niż myślisz, że potrzebujesz.
  3. Dzikie życie jest nieco bardziej dzikie. Dowiedz się, gdzie się wybierasz i co musisz zrobić, aby się chronić, zwłaszcza przed niedźwiedziami.
#3
+2
Michael Martinez
2014-10-31 03:03:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Góry na zachodzie są większe, wyżej położone, przez co prawdopodobnie są bardziej uciążliwe niż te, do których jesteś przyzwyczajony. A więc: dodatkowe przygotowanie fizyczne i klimat wysokogórski.

Generalnie góry na Zachodzie są bardziej suche niż na wschodzie, więc nie potrzebujesz tyle sprzętu na deszcz, co na wschodzie (chyba że podróżujesz z plecakiem w zachodnim stanie Waszyngton).

Jeśli chodzi o zwierzęta, jest mniej więcej tak samo, z wyjątkiem tego, że są tu łosi, które w swoim zachowaniu i interakcji z ludźmi (lub ich braku) są w zasadzie „dużymi jeleniami”, nic specjalnego nie musisz robić. Nie wiem, czy łosie żyją w Nowej Anglii, ale w zależności od tego, gdzie jesteś na zachodzie, możesz znaleźć się w kraju łosi i jest to bardziej niepokojące, ponieważ łoś może być bardzo niebezpieczny.

Skrzyżowania strumieniowe. W jakiś sposób wyobrażam sobie strumienie w Nowej Anglii jako spokojne, łagodne rzeczy. Nie wiem, czy to prawda, czy nie, ale tutaj, na zachodzie, górskie potoki i rzeki są często bardzo szybkie i niebezpieczne do przekroczenia. Nawet małe. Musisz więc być świadomy niebezpieczeństw związanych z przekraczaniem strumieni. W moim życiu było kilka bardzo niepewnych i zagrażających życiu sytuacji, w których znalazłem się podczas wędkowania na muchach w strumieniach w Górach Skalistych. Musisz więc uważać.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...